Artykuły Macierzyństwo

Macierzyństwo inspiruje czyli mamy mają własny biznes

W poprzednim wpisie poruszyłam temat tego, że kobiety nie mogą pogodzić rodziny z karierą. W jednym z komentarzy na Facebooku, pod linkiem do tego wpisu padł komentarz „jest rozwiązanie – własny biznes”.


I idąc tym tropem zauważyłam, że w momencie kiedy zaczęliśmy tworzyć Brioko okazało się, że wokół nas jest dużo osób, które otworzyły biznes i są rodzicami. To było niezwykłe! Dzieci tak ich zainspirowały, że byli gotowi podjąć nowe wyzwania i tworzyć wyjątkowe rzeczy.

Rozmawiając z nim poznałam różne ich doświadczenia związane z prowadzeniem własnego biznesu i wychowywaniem dziecka/dzieci. Oczywiście jeden z powodów wybrania tej drogi to elastyczność czasowa, pozwala na spędzenie większej ilości czasu z dzieckiem itd.  Bywają też momenty, że potrzebna jest opiekunka, bo nie zawsze maluszek może być z mamą. A prowadząc biznes ma się bardzo dużo obowiązków.

O tym jak dzieci stały się inspiracją dla rodziców jest artykuł w Wysokich Obcasach i historia kilku mam, które otworzyły własny biznes. Zapraszam do przeczytania.

Czy Twoje dziecko zainspirowało Cię do stworzenia własnego biznesu?
Podziel się swoją historią w komentarzu.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.