O mnie

Nazywam się Kasia Płaza-Piekarzewska. Jestem położną. Jestem mamą wspaniałej córeczki. Pomagam przyszłym rodzicom przygotować się do narodzin potomka, towarzyszę i wspieram w pierwszych dniach po tym wydarzeniu. Pomagam mamom karmiącym w rozwiązywaniu problemów związanych z laktacją i rozwiewam wątpliwości dotyczące karmienia piersią. Uczę także rodziców Masażu Shantala dla niemowląt. O tym wszystkim piszę też na moim blogu.

Fotografia Kasia Bonczek – Happy Factory

 

Chcesz poznać mnie trochę bliżej? Opowiem Ci, jak zostałam położną.

Dzieciństwo

Jako dziecko spędziłam mnóstwo czasu w szpitalu. Do dziś pamiętam ten charakterystyczny zapach, długie korytarze, białe fartuchy i medyczne sprzęty. W domu leczyłam miśki, prowadziłam obchody i wypisywałam dokumentację medyczną.

Decyzja

W klasie maturalnej trafiłam na informator dotyczący studiów, w którym przeczytałam o kierunku Położnictwo i serce szybciej mi zabiło.

Położnictwo

Studia były wymagające. Ale w trakcie praktyk poczułam moc, płynącą z bliskiej relacji z pacjentami i wiedziałam już na pewno, że chcę zostać położną.

Narodziny portalu

Zorientowałam się, że kobiety przyjeżdżające do porodu czasami niewiele o nim wiedzą, przez co czują się zagubione, a partnerzy nie wiedzą jak im pomóc. Tak narodził się pomysł na założenie strony. A za nim kolejny pomysł – na kurs online, który przygotowuje kobiety do porodu i macierzyństwa. Kurs działa od 2007 roku i jest systematycznie aktualizowany. Moją wiedzę przekazuję też na łamach bloga, Facebooka i Instagrama. Robię też relacje na żywo, w których dzielę się moją wiedzą i odpowiadam na pytania. To niesamowite, jak na przestrzeni 10 lat zmieniła się możliwość komunikowania się z czytelniczkami.

Rozwój

Pracując w wymarzonym od czasów studiów szpitalu, na oddziale noworodkowym, nauczyłam się mnóstwa rzeczy. A jednocześnie odkryłam, że temat karmienia piersią był zdecydowanie za rzadko poruszany na położnictwie. Szukałam więc sama możliwości zdobycia tej wiedzy i tak zostałam Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.

Będąc mamą

Zapragnęłam zostać mamą. Starania trwały długo – ich przebieg został częściowo zarejestrowany w cyklu rozmów z Anią o niepłodności. Gdy zaszłam w ciążę, postanowiłam zwolnić i cieszyć się tym czasem.
Narodziny córy sprawiły, że pojawiły się we mnie nieznane mi dotąd pokłady energii. Zaczęłam pracować nad swoją nieśmiałością. Krok po kroku wychodziłam z mojej strefy komfortu. Na blogu pojawił się nowy cykl tekstów inspirowany własnymi przeżyciami “Karmienie Piersią – Moje Doświadczenie”, to tutaj wiedzę teoretyczną łączę z osobistym doświadczeniem. Zaczęłam udzielać się na łamach magazynu „Chcemy być Rodzicami”. Mój pierwszy wywiad z Doktor Iwoną Szymusik o “Niepłodności na osi czasu” trafił na okładkę! Napisałam fragment książki dedykowanej przyszłym mamom. Ostatnio zostałam twarzą okładki Kwartalnika Laktacyjnego. A w międzyczasie wpadłam na szalony pomysł zorganizowania konferencji z okazji 10-lecia portalu ZapytajPoloznaPL.

Fotograf Kryspin Andrzejewski

 

Fotograf Kryspin Andrzejewski

 

Teksty z mojego bloga, które polecam przeczytać:

Prywatnie

Uwielbiam japońskiego pisarza Haruki Murakami, a fascynacja do niego zaczęła się od książki „Na południe od granic na zachód od słońca”. Jednym z moich ulubionych filmów jest „Między słowami”, który dzieje się w Tokio. (Moim marzeniem jest podróż do Japonii) Mieszkam w Warszawie i uwielbiam to miasto za jego dynamikę. Bardzo lubię Teatr Polonia i Och Teatr. Ostatnio zachwyciły mnie spektakle „Danuta W.” oraz „Upadłe Anioły”.

Napisz do mnie: kasia[@]zapytajpolozna.pl
(Z maila trzeba usunąć nawiasy)

Chcesz poznać mój profil na Facebooku kliknij tutaj => https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/
bądź na Instagramie kliknij tutaj => https://www.instagram.com/polozna_kasia/
Wpisy merytoryczne na Instagramie znajdziesz pod hasztagiem: #wpisPołożnejKasi

Poznaj moje internetowe CV:
https://pl.linkedin.com/in/katarzyna-p%C5%82aza-piekarzewska

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.