O mnie

Witam serdecznie na moim blogu, nazywam się Katarzyna Płaza Piekarzewska.

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Położnictwo. Od 2007 roku jestem położną. W 2009 roku obroniłam pracę magisterską uzyskując tytuł magistra położnictwa.

Powstanie portalu zapytajpolozna.pl, a potem bloga było moim cichym marzeniem. Dziś oba cieszą się ogromną popularnością. W trakcie realizacji pomysłu spotkam się z pochwałami jak i krytyką. Jeśli krytyka jest konstruktywna, to jestem wdzięczna za nią. Cel, jaki miałam tworząc portal, to przybliżenie przyszłym rodzicom tematyki: ciąży, porodu i tego, co będzie się działo po porodzie w jasnym i przystępnym języku.

Poród moim zdaniem jest aktem kobiecości, pokazaniem siły kobiety. Wiele razy spotkałam się z opinią, że choć poród bywa ciężki, to warto znieść ból. Po nim jest ogromna satysfakcja: „Tak, dałam radę”.

Nawet w swoim kursie nie przedstawiam porodu w różowych kolorach. Staram się przedstawić prawdę o akcie narodzin dziecka i rozbudzić w kobiecie wiarę we własne siły. Pokazać, że poród może być pozytywnym doświadczeniem dla kobiety.

Jako pierwsza stworzyłam internetowy kurs o ciąży, porodzie i połogu dla wszystkich mam. Zależało mi na dotarciu do każdej przyszłej mamy, zarówno z mniejszej jak  i większej miejscowości. Można nazwać ten kurs Internetową Szkołą Rodzenia. Premiera kursu odbyła się w grudniu 2006 roku. Od lipca 2007 jest cyklicznie uzupełniany o nowe lekcje 🙂 Każda przyszła mama może bezpłatnie zapisać się na kurs prowadzony przeze mnie. Opinie o kursie można przeczytać na stronie: Darmowy kurs o ciąży

Zaś od 2013 roku prowadzę zajęcia indywidualne na terenie Warszawy dla oczekujących dziecka, jak i rodziców małych dzieci. Zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie: www.biumi.pl.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do czytania bloga,
Katarzyna Płaza Piekarzewska
Położna

P.S. Jeżeli jesteś stałą czytelniczką i nie chcesz pozostać anonimowa, to zapraszam do podania adresu swojego bloga 🙂 Wystarczy napisać do mnie: kasia[at]zapytajpolozna.pl

P.S.S. Jeśli chcesz mnie poznać, porozmawiać napisz 🙂

P.S.S.S. Zapraszam do obserwowania mojego profilu na Instagramie:

profil_instagram_polozna_kasia

Zapraszam do polubienia profilu na Facebook‚u:

profil_facebook_zapytajpoloznapl

 

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.