Inne Osobiste

Dziś będzie o marzeniach ♥

Każdy z nas ma marzenia. Na każdym etapie życia nasze pragnienia się zmieniają. U mnie jednym z marzeń było dostać się na wymarzone studia, potem do pracy do wymarzonego szpitala. W momencie kiedy byłam na studiach internet nie huczał tak od treści jak to jest dziś. Gdy miałam praktyki na sali porodowej zdarzały się panie, które nie wiedziały co je czeka… Nic nie wiedziały o noworodku wszystko było owiane tajemnicą. Jedną z rzeczy, które stawały się w stolicy modne było umawianie się z położną do porodu. Te porody rzeczywiście były inne. Pod jakim względem? Położna miała tylko jedną pacjentkę, mogła je poświęcić tyle czasu ile ona potrzebowała. Nawet jeśli to miało polegać na byciu z nią. Wspieraniu jej obecnością, masowaniu, czy rozmowie.

Mój mąż/ jeszcze nie mąż 😉 interesował się internetem, tworzeniem stron i tak od słowa do słowa powstała ZapytajPolozna.PL, a później blog. Chciałam, żeby kobiety w ciąży z każdego rejonu Polski mogły czerpać informacje. Chciałam i pragnę zbudować w kobietach wiarę, że mogą urodzić naturalnie, że warto karmić piersią. Nie czaruje, że macierzyństwo jest proste i łatwe. Będą momenty zwątpienia, ze zmęczenia, z wyczerpania, ale to wszystko rekompensuje uśmiech dziecka. Gdzieś w każdym z nas w pewnym momencie budzi się potrzeba przekazania genów 🙂 Zaś rodzicielstwo/ macierzyństwo jak ktoś powiedział jest doświadczeniem totalnym.

W bardzo szybkim skrócie nakreśliłam dlaczego powstał blog. Dziś mój blog bierze udział w konkursie na Blog Roku 2014. Obecnie jestem na szarym końcu, a do 10.02.2015 można zawalczyć o głosy! Dlatego bardzo proszę o wysyłanie sms-ów 🙂 Jeśli możesz poprosić też męża, znajomą o głos. To zachęcam. Będzie mi niezmiernie miło.

Zagłosuj na bloga wysyłając SMS-a o treści: K11153 na numer 7122 koszt sms-a 1,23 zł dochód z SMS-ów przechodzi na Fundacje Dzieci Niczyje.

O marzeniach nie mówi się głośno, ale to marzenie zależy od Was… Chciałabym przejść do dalszego etapu konkursu, a tam przechodzi tylko 10 blogów. Tylko od Ciebie zależy jak daleko zajdę w konkursie na Blog Roku 2014.

Miało być o marzeniach, każdy z nas ma inne. Warto posłuchać wykładu Jacka Walkiewicza: „Pełna moc możliwości” o tym dlaczego warto zawalczyć o swoje marzenia!
Zdradzę, że gdy mam chwile zwątpienia, to słucham tego wykładu.

Jeśli znacie motywujące artykuły, teksty, książki, podzielcie się linkami, tytułami w komentarzu 🙂

Z góry dziękuję.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.