Książek Recenzje

Jesteś w ciąży bądź nie dawno urodziłaś? Przeczytaj co warto zrobić dla siebie

Dzisiejszy wpis będzie daleki od tematów: karmienia piersią, przewijania, uspokajania maluszka.

Od początku: pewne mądre hasło głosi: „Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”

Czytając „Matkę Feministkę” Agnieszki Graff uświadomiłam sobie, jak łatwo jest kobiecie zatracić się w macierzyństwie. Z tej prostej przyczyny, że nasz system polityki  prorodzinnej to uskutecznia, że…  Kobieta, która urodzi dziecko często bezgranicznie się w nim zakochuje… Oto w połączeniu komórki jajowej i plemnika powstała odrębna jednostka z własnym charakterem… Także jak można się w niej nie zakochać 😉

Ja natomiast zawsze apeluję do mam, żeby znalazły chwilę dla siebie, to nie musi być cały dzień… W ciągu dnia może to być 15 minut, 30 minut… Tylko dla mamy… Wtedy powinna zrobić to czego najbardziej potrzebuje… Przeczytać książkę, obejrzeć serial, wyjść na spacer (SAMA!) bądź pójść na manicure bądź na samo malowanie paznokci. Krótko mówiąc powinna zrobić coś tylko dla siebie. Inną ważną sprawą jest zachowanie jakości związku. Warto zadbać o chwile tylko we dwoje, a opiekę nad dzieckiem zaangażować dziadków, ciocie bądź inne bliskie osoby.

Ostatnio przeczytałam kilka fajnych pozycji nie związanych z dziećmi, które bardzo polecam:

“Ślady” Janusza Wiśniewskiego są to krótkie felietony, niektóre z nich ukazały się na łamach tygodnika PANI. Bardzo przyjemnie się czyta.

“Miłość z kamienia” Grażyny Jagielskiej, to książka z cyklu takich, które stoją na półce i czekają na odpowiedni moment. Myślę, że akurat wtedy bardzo potrzebowałam takiej lektury. Grażyna opowiada swoją osobistą historię życia z korespondentem wojennym… Czy żona, która nie jest świadkiem wojen może cierpieć na zaburzenia stresu bojowego? Brzmi niewiarygodnie! Ile razy można przygotowywać się na śmierć męża?! Co z życiem rodzinnym, dzieckiem, jak poskładać związek? Podczas lektury przenosimy się do kliniki zdrowia psychicznego, często siadamy na ławce obok Grażyny i Lucjana i „słuchamy” ich opowieści…

Nie chcę zdradzać szczegółów, ale polecam… Książka jest o sile miłości, dojrzewaniu związku i pielęgnacji uczuć…

Zabawne filmy, to:

Holiday – Zabawna historia, dwie kobiety wymieniają się mieszkaniami na czas wakacji 🙂


Podróż na sto stóp – przyjemna historia utalentowanego kucharza i jego rodzinny 🙂


Dziennik Bridget Jones – myślę, że wszystkim dobrze znana jest postać Bridget 😉

Na zakończenie publikuję kilka ulubionych zdjęć z mojego profilu na Instagramie…

Czekam na Wasze propozycje dla kobiet w ciąży i mam… 🙂

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.