Macierzyństwo Trudne tematy

Nasza klątwa – szansą na Oskara – o rodzicielstwie

O losach Leo dowiedziałam się podczas Konferencji Bliskości. Zorganizowano na niej panel „Bliskość z przeszkodami. Budowanie więzi z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi”, a w nim poproszono rodziców dzieci z trudnościami o opowiedzenie jak budowali relacje z dzieckiem. Był to trudny panel. Rodzice przedstawiali własne historie, o tym jak z początku walczyli z rzeczywistością, próbowali ją zrozumieć, gdy ją zaakceptowali przyszło ukojenie. To jest bardzo ogólnikowy zwrot. Każdy aspekt rodzicielstwa jest trudny. Matka czy ojciec zdrowego dziecka może czuć się nie gotowy z wielu przyczyn na narodziny potomka. Także trudno wyobrazić sobie, co czują ludzie, którym rodzi się z początku zdrowe dziecka, a później okazuje się, że jest bardzo chore. Bądź chore dziecko, wcześniej nie zdiagnozowane. Ile siły wtedy trzeba włożyć w bycie rodzicem… Warto by pary w tej samotności, rozpaczy były razem… Bywa, że nie są.

Poznając historię Leo. Usłyszałam, że jest film „Nasza klątwa” nagrany przez rodziców… Dziś film, który ma szansę na Oskara!!!
Film, który porusza. Mój mąż nie był w stanie go obejrzeć.

Kim jest Leo? Chłopcem chorym na bardzo rzadką chorobę klątwa ondyny. Brak bądź mała aktywność, sen mogą zabić Leo. Dlatego w takich momentach musi zostać podłączony do respiratora.

Jeśli chcesz poznać jego historię i jego rodziców, to zobacz „Naszą klątwę” dostępna jest na New York Times.


P.S.: Z osobistych przyczyn nie napisałam ostatnio notki. Powyższy wpis, wypłynął całkowicie spontanicznie. Nie wiem kiedy pojawi się kolejny. Dlatego przy okazji tej notki chciałam poinformować, że Blog.ZapytajPolozna.PL bierze udział w konkursie na Blog Roku 2014.
(Wiecie, że nie lubię pisać o sobie a proszenie o cokolwiek przychodzi mi z trudnem! Biorę udział w konkursie na Blog Roku! Jeśli mój wpis choć raz Cię zainspirował, pomógł, to proszę oddaj głos w postaci SMSa o treści: K11153 na numer 7122  koszt sms-a 1,22 zł dochód z SMS-ów przechodzi na Fundacje Dzieci Niczyje Za każdego SMS-a bardzo dziękuje )

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Zachęcam Ciebie do dzielenia się własnym doświadczeniem w komentarzu. Często dzięki jednemu komentarzowi powstaje wartościowa dyskusja. A ja z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej, udostępnij wpis innym potencjalnie zainteresowanym 🙂

 • Znajdziesz mnie na Facebook’u ZapytajPoloznaPL

 • Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie nick polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie też z prywatnej strony.

 • Lubisz YouTube? Od jakiegoś czasu staram się regularnie publikować nowe filmy 🙂
  Zajrzyj tutaj.

Wybrane dla Ciebie

8 komentarzy

 • Odpowiedź
  Sylwia
  05-02-2015 o 22:34

  Kasiu dziękuję za „Naszą klątwę”. Nieprawdopodobnie mnie ten film poruszył, ale i wywołał uśmiech. Leo to cudowny chłopiec, który jeszcze nas wszystkich zadziwi. To nieprawdopodobnie silny i bystry i dzielny młody człowiek.Trzymam kciuki za Leona i jego rodziców.

 • Odpowiedź
  Madzia
  06-02-2015 o 13:34

  Film jest naprawdę ciężki i nie dla każdego,ale mimo wszystko warto go zobaczyć.

 • Odpowiedź
  Kasia
  06-02-2015 o 14:36

  klątwa Ondyny nie Odyny

 • Odpowiedź
  Asia
  09-02-2015 o 14:27

  Film chwyta za serce. Musiałam rozłożyć oglądanie go na dwa razy, ponieważ łzy zalewały mi oczy…

 • Odpowiedź
  MamaZone
  22-04-2015 o 14:58

  Film rzeczywiście nie dla każdego. Porusza ważne kwestie i powinien być obowiązkową pozycją dla wielu osób

 • Odpowiedź
  Femifertil
  04-05-2015 o 07:42

  rzyczę Ci powodzenia w konkursie na blog roku.
  Prowadzisz go od tak dawna.
  Choroby dzieci, rzecz straszna dla nich samych i rodziców, ale oglądnij Rainman’e
  Pozdrowienia, Joasia

  • Odpowiedź
   Położna Kasia
   04-05-2015 o 11:48

   Femifertil dziękuję. Konkurs blog roku już się odbył 🙂 Dziękuję za przypomnienie filmu Rain Man już go widziałam. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Z pewnością za jakiś czas znów go obejrzę. Pozdrawiam, Położna Kasia

  Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.