Ojcostwo

O mężczyźnie, który karmił piersią…

Czasem ogarnia mnie lekkie zdziwienie, co można znaleźć w internecie!

I tak o to szukając czegoś ciekawego o karmieniu piersią znalazłam film o mężczyźnie, który karmił piersią.

Już widzę! Nie wierzysz mi 😉

O to dowód:

Podczas filmu dowiemy się w jaki sposób możliwe jest u mężczyzny rozbudzenie organizmu do produkowania mleka.

W przeszłości były już opisywane przypadki, kiedy to mężczyzna karmił piersią. Stąd powstaje pytanie czy przypadkiem  nie wyjście awaryjne natury dla sytuacji takich jak opisana poniżej:

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.unassistedchildbirth.com/

Na zdjęciu widoczny jest Colombo 38- letni mężczyzna, który pochodzi z Sir Lanki. Po narodzinach drugiej córeczki jego partnerka zmarła. Natomiast dziewczynka domagała się piersi. Instynktownie zaproponował swoją, a to spowodowało, że rozwinęła się u niego laktacja.  Fotografia została zrobiona 3 miesiące po śmierci jego żony i doktor powiedział, że mężczyzna ma zdolność karmienia piersią swoich córek w wieku niemowlęcym.

Co sądzisz o rozpropagowaniu idei, że tata też powinien karmić piersią?

Wciąż jestem w lekkim szoku, także nie opowiem się na razie za żadną ze stron 😉

Wpis został zainspirowany artykułem, który znajdziesz tutaj:
www.unassistedchildbirth.com/misc-articles/milkmen-fathers-who-breastfeed/

Wybrane dla Ciebie

8 komentarzy

 • Reply
  lena
  17-08-2012 at 09:06

  Coś mi się nie chce wierzyć, to jest raczej nie możliwe aby 100%-towy mężczyzna karmił piersią. Ewentualnie rozważam taki przypadek np. gdy zmienia się płeć. Ten do góry przykład mężczyzny musi być lekko nagięty 😉 może to przemieniona kobieta w mężczyznę ….

 • Reply
  Krzysztof
  17-08-2012 at 13:14

  A czy to jest naturalne? Tzn. czy wpisane w naturę człowieka? Ja uważam, że NIE. I mam negatywne zdanie na ten temat.

 • Reply
  Lorein
  17-08-2012 at 21:55

  Dla mnie to obrzydliwe… zszokowal mnie ten wizerunek karmiacego mezczyzny. Są spolecznosci ktorym wrecz nie podoba sie gdy matka karmi dziecko w miejscu publicznym ( oczywiscie nawet nie afiszujac sie tym ) a tu mialby karmic mężczyzna? Dla mnie to podchodzi pod jakieś zboczenie. oto moje zdanie.

 • Reply
  patisonek
  17-08-2012 at 22:59

  ja uważam, ze to niesamowite 😉 i tak jak mowila ta kobitka w wannie wszystko jest możliwe, zalezy od więzi z dzieckiem. Natura juz nie raz udowodniła ze potrafi tworzyć cudowne rzeczy..wiec uważam ze jesli facet chciałby byc zaangażowany w karmienie i miałby takie możliwości to właściwie dlaczego ktos miałby sie temu sprzeciwiac? to tak samo decyzja o karmieniu piersią należy do kobiety tak samo powinna należeć do mężczyzny. Przeciez są tacy co przeżywają ciążę partnerki w taki sposob ze na sobie odczuwają symptomy i niedogodności tego pięknego stanu.. ciało i umysł ludzki potrafi osiągnąć wiele niesamowitych zjawisk i zdolności. Niezależnie od płci..

 • Reply
  arika89
  18-08-2012 at 08:41

  Ja nie wiem co powiedzieć… Karmię swojego synka już ponad rok i czułabym się nieswojo widząc swojego męża karmiącego małego N. Ja nie jestem jeszcze gotowa na takie ‚nowinki’.

 • Reply
  ck
  18-08-2012 at 20:08

  ja uważam, iż jest to niesamowite a tym samym niemożliwe

 • Reply
  pola
  21-08-2012 at 11:47

  To okropne i obrzydliwe! Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. To kobieta rodzi dziecko, jest matką i ona powinna karmić. Świat już głupieje…

 • Reply
  duck
  27-11-2012 at 13:23

  Uważam, że to nie możliwe. Nie pokazano w filmie wypływającego meleka z piersi mężczyzny. Za to czy kobieta ma mleko czy nie odpowiedzialne są hormony. Od samego pobudzania sutków mleko nie wypłynie. Poza tym trzeba mieć jeszcze gruczoły mleczne.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.