Choroby współistniejące z ciążą

Ważny temat, ważny film „Magda miłość rak czyli rak’n’roll”

Temat raka piersi jest bardzo rzadko poruszany. Często też nie mówi się o tym, że na ten nowotwór mogą zachorować również bardzo młode osoby!

A co kiedy przychodzi miłość, okazuje się, że jest się w ciąży i na dodatek ma się raka piersi?

Tyle radości i tyle nie szczęścia na raz, ale jest dla kogo walczyć i o co walczyć.

Zachęcam do obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Magda. Miłość i rak”, który zostanie dzisiaj wyemitowany (14 października 2009 roku na TVP1 o godzinie 23.00.
Zapowiedź filmu:
Magda Miłość i rak

Pani Zuzanna z Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie do mnie napisała za, co bardzo dziękuję. Cytuje jej wiadomość:

„To od tej historii wszystko się zaczęło … film autorstwa Aliny Mrowińskiej opisuje historię Magdy Prokopowicz, założycielki fundacji.

Magda cztery lata temu, w wieku 27 lat, zachorowała na rozsiany nowotwór  piersi. W tym samym czasie spotyka swojego życiowego partnera. Jednak najbardziej wyjątkową rzeczą, która dodatkowo zmotywowała bohaterkę do walki z chorobą, była wiadomość o tym, że jest w ciąży. Cierpienie podczas trudnych zmagań z rakiem zwłaszcza podczas radykalnej operacji i chemioterapii, przeplata się ze szczęściem, jakie kobieta przeżywa będąc w ciąży. Największym cudem okazał się zdrowy synek Leonek, który dał Magdzie siłę i chęć życia by pokonać chorobę

Niesienie pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia to motto naszej fundacji, która w zeszłym tygodniu oficjalnie rozpoczęła swoje działania. Fundacja Rak’n’roll. Wygraj życie powstała z myślą o kobietach z problemami nowotworowymi, a szczególnie o kobietach u których nowotwór zbiegł się w czasie z ciążą i macierzyństwem. Chcemy mówić o tych problemach głośno, chcemy zmieniać schemat myślenia, edukować i próbować poprawiać jakość życia kobiet chorych na raka.”

Proszę pamiętaj, o co miesięcznym samobadaniu piersi i o proszeniu o badanie piersi podczas wizyty u lekarza ginekologa.

Wybrane dla Ciebie

3 komentarze

 • Reply
  paula
  16-10-2009 at 19:15

  Czy ktoś z Was oglądał ten film…. ja się spóźniłam…
  Jestem ciekawa czy można go ściągnąć gdzieś w internecie i obejrzeć?
  To musi być niesamowita historia. CUD NARODZIN! życie Dziecka + nowe życie Matki.

 • Reply
  doris
  28-10-2009 at 11:49

  Film widzialam byl swietny ,rozumiem bohaterke filmu trzeba miec duzo woli zycia aby przejsc to wszystko .Dobrze ja rozumiem sama przeszlam juz dwa razy to chorubsko ale nie dalam sie pokonac .Mam nadzieje ze film o Magdzie uz pozdrawiammyslowi innym kobieta ze rak to nie wyrok jego tez mozna pokonac

 • Reply
  paula
  04-11-2009 at 21:02

  Doris a nie wiesz gdzie mogłabym ten film obejrzeć?

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.