Rozmowy Wywiad

Weekendowe czytanie – Gaga i Dla Ciebie wszystko

W ten weekend postanowiłam troszkę poczytać skończyłam książkę „Dla Ciebie wszystko” Nicholasa Sparksa. Cóż popłakałam się w trakcie jej czytania, bo to nieuniknione przy czytaniu jego prozy. Natomiast fabuła była przewidywalna. Natomiast jeśli będziecie kiedyś potrzebować książki o miłości to sięgnijcie po którąś Sparksa. A jeśli nie znacie jego prozy, to przygodę zacznijcie od „Pamiętnika”.

Kolejną lekturą był miesięcznik Gaga 🙂

Możecie znaleźć wiele ciekawych artykułów. Teraz polecam Wam „Sezon na Doule” wywiad z Martą Plucińską. Opowiedziała o swoich doświadczeniach porodowych i tym co skłoniło ją do zostania doulą. Interesujący wywiad szczególnie dla przyszłych mam, które potrzebują wsparcia w trakcie porodu i w macierzyństwie. 🙂  A także dla osób, które chciałaby w przyszłości wspierać kobiety i zostać właśnie doulą.
Doula zajmuje się wspieraniem kobiety czyli jest od duszy i wspierania ciała (np. przez masaż). Natomiast kompetencje położnej są szersze o aspekty medyczne. Co oznacza, że jak najbardziej przy porodzie można zdecydować się na prowadzenie porodu przez położną, obecność douli i męża.


(Komentarz dotyczący zdjęcia: kobieta na fotografii to zapewne rodząca, natomiast słuchająca tętna płodu słuchawką Pinard’a, to raczej położna 😉 )

Czy mieliście przyjemność korzystania z usług Douli? Opowiedzcie swoją historię w komentarzu.

W dziale gadka zdrowie znajduje się informacja, że jeśli dziecko wychowuje się z psem lub kotem to jest bardziej odporne na wirusy i łagodniej przechodzi zapalenie ucha i chorób układu oddechowego – wynika z fińskich badań 🙂


W miesięczniku Gaga znajdziecie dużo ciekawych artykułów takich jak: „Pies w  życiu dziecka: przyjaciel czy terapeuta”, „nie potrafię kochać swojego dziecka” (myślę, że będzie wstrząsający) czy wywiad z Anią Dąbrowską.

Dla osób posiadających Ipad’a radosna nowina, Gaga na iPada jest w wersji bezpłatnej 🙂

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Zachęcam Ciebie do dzielenia się własnym doświadczeniem w komentarzu. Często dzięki jednemu komentarzowi powstaje wartościowa dyskusja. A ja z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej, udostępnij wpis innym potencjalnie zainteresowanym 🙂

 • Znajdziesz mnie na Facebook’u ZapytajPoloznaPL

 • Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie nick polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie też z prywatnej strony.

 • Lubisz YouTube? Od jakiegoś czasu staram się regularnie publikować nowe filmy 🙂
  Zajrzyj tutaj.

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Odpowiedź
  Jedwabista
  09-01-2013 o 22:51

  Czytałam książkę „Dla Ciebie wszystko”,piękna historia dwojga ludzi,nawet kilka razy płakałam jak dziecko czytając ,ale polecam jak najbardziej taka lekturę 🙂

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.