Aktualności

Wszystko co powinniście wiedzieć o płatnym urlopie związanym z narodzinami dziecka

Dziś wchodzi w życie ustawa zmieniająca  przepisy płatnych urlopów przysługujących z okazji narodzin dziecka.

Powstała platforma rodzicielski.gov.pl, na której znajdziecie informacje dotyczące udzielania takiego urlopu mamie bądź ojcu. Także w przypadku rodziców adopcyjnych. Znajdziecie wyjaśnienie przysługujących urlopów w zależności od różnych sytuacji życiowych. Różne przykłady są omówione na portalu.

Zachęcam do zajrzenia:
ABC rodzica – tłumaczy pojęcia i zagadnienia związane z urlopem rodzicielskim. Na przykład przedstawia jak wygląda możliwość przyznania urlopu płatnego w przypadku rodziców adopcyjnych,

– W dziale pytania i odpowiedzi – znajdziecie omówienie najczęściej zadawanych pytań, np. w przypadku gdy o urlop stara się np.  ojciec.

Tekst ustawy – znajdziecie do pobrania treść ustawy

– Zadaj pytanie – jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na swoje pytanie możecie je zadać przez formularz,

Aktualności – tutaj znajdziecie bieżące informacje.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.