Inne

6 blogów, które (niedawno) odkryłam

Jakiś czas temu poleciłam sześć blogów. Łączyło je jedno, tworzyły je matki 🙂  Dziś zamieszczę listę kolejnych 6 blogów (początkowo miało być 5), tym razem nie tylko autorami będą matki i nie tylko kobiety!

Na pierwszym miejscu będzie mężczyzna! 🙂

Jak oszczędzać pieniądze?

Michał motywuje ludzi do wzięcia się za budżet domowy pokazuje na własnym przykładzie jak gospodarować się pieniędzmi. O sobie pisze:

“Nie zarabiam milionów, ale dzięki rozsądnemu oszczędzaniu stać mnie na wiele. Chcę Ci pokazać jak zadbać o domowy budżet, wychodzić z długów, pomnażać oszczędności i samemu zadbać o godziwą emeryturę.“

Zastanawiasz się czasem ile przepłacasz za jedzenie? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj wpis, w którym jest historia ceny pewnego serka. Wnioski są oszałamiające!

Michał postuluje za racjonalnym wydawaniem pieniędzy. Jeśli można poczekać na daną rzecz, to może warto ją kupić w promocji bądź na wyprzedaży? Wplątaliście się w raty i czujecie jak zaciska się pętla wokół szyii. Michał Wam pomoże wyjść na prostą. Na blogu przedstawia skuteczne metody wychodzenia z długów. Pokaże jak się motywować, bo lekko nie będzie. Wpis o emocjach w walce z długami znajdziesz tutaj.

Teraz to już same kobitki:

Szczęśliva

Zmotywowała mnie do założenia karty Mile&More swoim wpisem: Jak latać samolotem i jeszcze na tym zarabiać? Teraz Szczęśliva podróżuje po USA i chce obalić 5 mitów dotyczących Amerykanów. Jak sama nazwa bloga wskazuje, autorka jest bardzo pozytywną osobą. Dlatego lubię czytać jej wpisy, by zwyczajnie poprawić sobie humor. Skupić się na radościach dnia codziennego i zainspirować się.


Haart

Hania prowadzi rewelacyjnego bloga, w którym zdradza jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem, jak odrestaurować mebel czy zrobić coś pięknego z niczego. Nie macie pod ręką pacynek, a jedynie farby i kartki. Pokaże Wam jak skutecznie wykorzystać, to co macie by stworzyć kreatywną zabawę z dzieckiem. Z kartek i farbek możecie zrobić cyrk, a potem odegrać wspaniałe przedstawienie. Szczegóły znajdziecie we wpisie: Cyrk przyjechał. Hania tworzy rewelacyjne rzeczy, o niektórych z nich pisze na swoim blogu. Koniecznie musicie poprzeglądać jej wpisy są piękne i ku zaskoczeniu wydają się całkiem proste w realizacji! 🙂

Żona modna

Marysia tworzy bloga dla kobiet i o kobietach. Inspiruje, poleca książki, zachęca i motywuje do zmiany swojego życia. Z nowym rokiem wiele z nas tworzy listę postanowień. Przy czym część z nich traci ważność już w kolejnych dniach miesiąca. Autorka bloga poleca by z tysiąca rzeczy, które chcemy robić: czytać dużo książek, uczyć się angielskiego, biegać, chodzić na siłownie etc. Wybrać jedną rzecz i dać sobie dwa tygodnie na wytworzenie u siebie nawyku. W zeszłym roku zrobiłam tak z bieganiem i się udało. Wybijała ustalona godzina biegania i ja śmig na zewnątrz. 🙂
Polecam wpis: Wyrób w sobie dobry nawyk
Poza tym uwielbia Musierowicz. Kto pamięta Jeżycjade? 🙂 Zdradzę, że w 2015 chciałabym przeczytać całą serię.
Z żony modnej najbardziej lubię czytać dział rozwój.
Choć do pozostałych również zaglądam 🙂

The Body Naturally
W poprzednim zestawieniu polecałam blog Edyty Zając. Trzeba dodać, że to nie jedyny jej blog. Kolejny jaki prowadzi to The Body Naturally o zdrowym stylu życia. Znajdziecie w nim przepyszne przepisy, inspiracje i motywacje do zdrowego stylu życia. W tym miesiącu postaram się wziąć udział w wyzwaniu 30 dni picia tylko wody. Przeczytajcie jakie Edycie towarzyszyły odczucia po zakończeniu wyzwania.

Cele i wyzwania, którym damy określony czas łatwiej się realizuje
Jeśli uwielbiacie podróże, to znajdziecie mnóstwo inspiracji np. 150 rzeczy, które chcemy zrobić w Europie.

Jeśli chcecie zrobić wyśmienite kanapki, które efektownie wyglądają i jeszcze lepiej smakują. Koniecznie zapoznajcie się z przepisem na ekskluzywne kanapki z rukolą, maliną i camambertem.

Simplicite
W ostatnim momencie dopisałam jej blog do listy.
Dlaczego?
Urzekła mnie wyzwaniem minimalistki 21 dni. Dla mnie najtrudniejszy punkt to pierwszy!  Uporządkować gazetownik od kilku miesięcy odkładam to na przysłowie jutro. Mam nadzieję, że gdy rozpocznę to wyzwanie to pójdzie gładko! Mój mąż byłby prze szczęśliwy, bo choć gazety go denerwują, to ich nie wyrzuci 🙂 Po prostu troszkę za dużo ich się na zbierało.
Zapraszam do podjęcia wyzwania. Myślę, że idealne jest dla każdego, żeby uporządkować przestrzeń wokół siebie. Jeśli jesteś w ciąży, to szczególnie je wykonaj przed porodem, potem przez dłuższy czas może być nie wykonalne.
Moje ostatnie wyzwanie będzie brzmieć w lutym jeśli pomyślę o zakupie danego ebooka, kwotę przeleję na konto oszczędnościowe. Zobaczymy co z tego wyniknie 🙂

Koniecznie podeślijcie mi linki do blogów, które lubicie 🙂
Moje wyzwanie na 2015 rok poznać jak najwięcej blogów!

Wybrane dla Ciebie

4 komentarze

 • Reply
  Magda
  15-01-2015 at 21:42

  Dziękuję za polecenie 🙂
  I za nowe blogi do czytania! 🙂

 • Reply
  HAART galeria dobrych pomysłów
  16-01-2015 at 11:01

  Kasiu, jak miło, dziękuję 🙂

  Staram się pokazywać proste rozwiązania bo chcę udowodnić, że nie mając wielkich zdolności plastycznych/manualnych można stworzyć wyjątkowe przedmioty. Czasem upraszczam moje projekty. Siedzę i dumam… „eeeee, za trudne, to wyrzucimy, to odczepimy. Taaaak! teraz jest proste i łatwe do wykonania” 🙂

  pozdrawiam
  Hania

 • Reply
  Marysia
  18-01-2015 at 21:56

  Cieszę się, że lubisz do mnie zaglądać. Mam nadzieję mieć niedługo więcej czasu na regularne pisanie. Pozdrawiam!

 • Reply
  EdytaZajac.pl
  28-01-2015 at 00:27

  Kasiu! Ale się ucieszyłam! Dziękuję CI bardzo 🙂

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.