Inne Osobiste

Szczęśliwego Nowego Roku 2014

Wpis zaczynam przewrotnie pytaniem:

Dlaczego jestem położną?

Bo chciałam uczestniczyć w akcie narodzin, moim wymarzonym miejscem pracy był oddział położnictwo. Życie pisze swoje scenariusze i zaczęłam pracę w oddziale noworodnym. Najpierw z dużą niepewnością, ponieważ takim maluszkom czasami trzeba pobrać krew. Wtedy wydawało mi się to nieprawdopodobne, bo dzieci są maleńkie.

Dziś wykonuje swoją pracę jak umiem najlepiej i poznałam, że noworodki są piekielnie RÓŻNE. Nie ma jednego rodzaju dzieci, a każdy rodzic jest inny. Jedna mama na kwilenie dziecka reaguje tuleniem, noszeniem, odgadywaniem potrzeb. Inna patrzy, obserwuje i czeka na rozwój sytuacji…

Dlatego chciałam życzyć Wam dużo spokoju, cierpliwości, pokory… Macierzyństwo jest wspaniałe, ale czasami jest trudne… Potrzebne będą Wam pokłady siły, wrażliwości i pamiętajcie to, co powiedziała kiedyś Ewa Janiuk: „Dzieci rodzicom wypożyczone są zaledwie na kilka lat.” Potem „odchodzą”. Dlatego cieszcie się każdym dniem i tym czasem kiedy maluszek chce być przy rodzicach… Potem już nigdy tak nie będzie.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku,
Położna Kasia

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Reply
  Pedagog pomaga
  31-12-2013 at 20:55

  Widać po tym wpisie, że masz w sobie pasję do tego co robisz 🙂

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.