Ciąża

6 Pomysłów na piękne uchwycenie ciąży tydzień po tygodniu

Jesteście w ciąży? Pomyślałyście w jaki sposób uchwycić ten wspaniały moment już od pierwszych tygodni?

Na chwilę odbiegnę od tematu ciąży. Myślę, że każdy ma w życiu chwile warte uwiecznienia.
Dzisiaj jak wstałam i obejrzałam 5 bramek Roberta Lewandowskiego, które zostały strzelone w 9 minut!!!
Pomyślałam NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH!!! 🙂
To jest wspaniałe!
Kto nie oglądał, polecam zobaczyć.

Wracając do przyszłych mam. Zachęcam gorąco do tradycyjnego zapisywania chwil związanych z ciążą. Warte zapamiętania to na przykład data wykonania testu ciążowego i pierwsza myśl jaka się pojawiła! 🙂 W trakcie oczekiwania na dziecko jest mnóstwo momentów ekscytacji, lęków, radości i obaw. Można pisać w dowolnym zeszycie, bądź stworzonym specjalnie do tego Dzienniczku Ciąży w formie listów do dziecka. Bardzo dobrym pomysłem jest, żeby przyszły tata pisał listy.

Zachęcam również do zrobienia sesji pamiątkowej w domu. Można wyznaczyć sobie konkretny dzień i co tydzień, co dwa bądź pięć robić zdjęcia.  Przyda się statyw bądź lustro 🙂 Bywa, że kobiety wybierają jeden strój do takiej sesji, by jeszcze bardziej pokazać jak zmieniły się w trakcie ciąży. Warto też wybrać się na profesjonalną sesję. Moja koleżanka kiedyś mówi „w sumie to nie wiem, może w drugiej ciąży…”. Śmieję się i mówię do niej:  „w drugiej ciąży to w brzuszku będzie ktoś inny”. Zaś ona odpowiada: „w sumie racja”. Zmobilizowała się i zrobiła wyjątkową sesję! Była bardzo zadowolona.

Znalazłam kilka inspirujących zdjęć:

Na YouTubie można znaleźć wspaniałe filmiki nagrywane przez kobiety, tworzone przez pary bywa, że w przedsięwzięciu bierze udział starsze rodzeństwo.

Zachęcam do komentowania i zapisywania ciążowych wspomnień. 🙂

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Reply
  Madame Giussani
  21-11-2016 at 16:04

  Cudowne inspiracje! Ja bardzo żałuję, że nie prowadziłam takiego foto-dziennika. 🙂

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.