Poród

Dokąd zmierzamy?

„Dokąd zmierzamy – nowe spojrzenie na poród” tak brzmiał temat konferencji Fundacji Rodzić po Ludzku.
Miejsce, w którym odbyło się to wydarzenie – Centrum Olimpijskie, było niezwykłe (Zrobiłam zdjęcia! Niestety ich nie dodam, ponieważ system blogowy nie działa w pełni 🙁 ).

Na wstępie Prezes Fundacji przytoczyła dość mocne przemyślenia dotyczące konsekwencji tego w, jaki sposób przyszliśmy na świat. Zapamiętałam zdanie, jakie powiedziała cytując swoją córkę: „Mamo za 50 lat nie będzie miłości”. Zaczęłam się zastanawiać czy istotnie mimo całego rozwoju technologi gdzieś się od siebie nie oddalamy?!

A dzieci… Rodzą się! Jestem tego świadkiem niemalże codziennie. Każde narodziny są inne… Każde powitanie mamy z dzieckiem jest inne. Czasami słyszę: „O moja kochana tak długo na Ciebie czekaliśmy”, a czasami „Proszę ją wziąć”, albo „Ale tutaj jest brudno” (kiedy podaje maluszka do przytulenia mamie).

I zastanawiam się czy to ważne, że maluszek jest troszkę ubrudzony, że mama jest troszkę brudna, że wszyscy się troszkę pobrudzą. Przecież tyle na siebie czekali mama i dziecko! Przez tyle tygodni stanowili jedność, a nagle są dwiema odrębnymi jednostkami, ale nadal wciąż siebie potrzebują! Szczególnie maluszek.

Otrzymałam też ulotkę, która utkwiła mi w pamięci! Spójrzcie:

Niezwykłym gościem tej konferencji był Michel Odent francuski położniki badacz. Przeczytałam jego Odrodzone Narodziny. Zaprezentował wiele ciekawych wniosków dotyczących porodów. Np., jakie otoczenie w, którym odbywa się poród powinno być aby nie był zakłócony. Zwrócił uwagę, że podając syntetyczną oksytocynę blokujemy wytwarzanie się tej naturalnej. A co za tym idzie jest blokowana kaskada innych hormonów miłości…

Tutaj przeczytacie o czym jeszcze mówił Michel Odent:
http://wyborcza.pl/1,91446,11303088,Ekspert_o_praktyce_porodow__znajdujemy_sie_na_dnie.html

Powiem Wam szczerze, że niestety nie byłam na całej konferencji. Zapowiadała się rewelacyjne i taka z pewnością była. Teraz odbędzie się w różnych miastach Polski.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.