Książki

Jackie czy Marilyn czyli opowieść o dwóch różnych kobietach

Dostałam do przeczytania książkę „Jackie czy Marilyn”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte.
Zbieg okoliczności, bo ostatnio z mężem oglądamy serial o rodzinnie Kennedych.

Książka napisana jest w lekki sposób, ma nam pomóc w odgadnięciu, czy w nas drzemie bardziej Jackie, czy Marilyn. Jeśli aspirujemy do bycia, którąś z nich z pewnością znajdziemy złote rady na co zwrócić uwagę, aby tak się stało. Autorka porównuje, obie bohaterki i trzeba przyznać, że obie kobiety były skrajnie różne. Gdyby je połączyć powstałaby mieszanka wybuchowa. Choć, jak podaje pisarka obie kobiety spotkały się może 4 razy zawsze w towarzystwie innych osób. To ich losy częściej się przeplatały… Chociażby biorąc pod uwagę mężczyzn, z którymi miała romans Marilyn Monroe. Natomiast z niektórymi z nich miała również romans Jackie jak była już dojrzałą kobietą.

Można pomyśleć, że obie kobiety miały wspaniałe życie, były uwielbiane przez mężczyzn i mogły pozwolić sobie na błyskotki. Natomiast gdy poznamy ich historie. Okazuje się, że jedna i druga bardzo wiele przeżyły zarówno bardzo radosnych jak i tragicznych chwil. Marilyn była sierotą nie znała swoich rodziców. Poroniła 3 razy, a jej małżeństwa kończyły się rozwodem. Natomiast Jackie urodziła martwe dziecko, inne zaś dziecko zmarło kilka dni po porodzie. Była świadkiem zamachu na swojego męża. Dwa razy w życiu została wdową.

Podczas czytania natkniecie się na piękne cytaty:

Poznacie ciekawostki np. drugi mąż Marilyn wyparzył ją w gazecie.

Z książki dowiecie się, które Jackie i Marilyn lubiły książki, poznacie przepisy, przeczytacie jakimi zasadami kierowały się w życiu.

Koniecznie przeczytajcie! 🙂

Obecnie do wygrania na zapytajpolozna.pl

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Reply
  Justyśka
  13-02-2014 at 20:00

  Przeczytaj sobie książkę „Marylin Ostatnie Seanse”. Dużo będziesz wstanie dopisać do historii powyżej 😉 Ja mam na temat ksiązki mieszane uczucia, ale może Tobie sie spodoba 🙂
  Zapraszam na: http://sto65cm.blog.pl/2014/02/13/9-marylin-ostatnie-seanse-michel-schneider-406-str/ – może się zainspirujesz 😉
  Pozdrawiam!

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.