Karmienie piersią

Karmienie piersią w przestrzeni publicznej kulisy sesji dla Krainy Mlekiem i Miłością płynąca

Kulisy sesji Karmienie Piersią w Przestrzeni Publicznej 


Marzyłam o sesji, której tematem przewodnim będzie karmienie piersią. O swoim pomyśle powiedziałam mojej przyjaciółce Asi
. Jej pomysłem było ujęcie karmienia piersią w przestrzeni publicznej. Przyznam, że pomysł bardzo mi się spodobał i trochę stresował. W końcu nie tylko będę w miejscu publicznym karmić, ale też będę miała robione zdjęcia. Także suma sumarum na pewno zostaniemy zauważone. Na sesję założyłam moją jedną z ukochanych najulubieńszych bluzek w paski. Zapewnia dyskrecję i bez skrępowania karmię w niej w miejscach publicznych. Odebrałam samochodem Asię z umówionego miejsca. Zaczęłyśmy rozmawiać o tym jaką mamy wizję ujęć. Po czym Asia patrzy na mnie i mówi, ale jaką Ty masz bluzkę? Mówię no do karmienia! Asia, na to “ale nic nie będzie widać…” Już widzę na jej twarzy załamanie. Pomyślałam, że niestety ma rację. Będzie wyglądać jakbym tuliła dziecko a nie karmiła piersią. Troszkę to bez sensu… Zawracanie do domu nie wchodziło w grę. Wtedy myśl! Zamieńmy się bluzkami. Asi bluzka idealnie pasowała do ubrania mojej córki! Zaś dekolt pozwalał na zrobienie zdjęć jednoznacznych związanych z karmieniem piersią.

karmieniepiersiakraina2

 

Miejsce sesji dla Krainy Mlekiem i Miłością Płynącej

W samochodzie szybko zamieniłyśmy się bluzkami i popędziłyśmy na Plac Zbawiciela. Podczas spaceru olśniło nas, że przecież to tutaj były zrobione moje ostatnie zdjęcia z sesji ślubnej! 🙂 Także Plac Zbawiciela dla mnie jest miejscem sentymentalnym.

Znalazłyśmy stolik i idealną przestrzeń na zdjęcia w PUB-ie 😉 Kto zna układ Placu Zbawiciela to pewnie domyśli się, gdzie było robione zdjęcie. Zamówiłam kawę by obalić mit, że mamy karmiące kawy nie mogą pić 😉 Zaś córa w pewnym momencie zgłodniała!

Wtedy do fotografowania zabrała się Asia. Bardzo serdecznie jej dziękuję za cudowną sesję i wspaniale spędzony czas.

karmieniepiersiakraina3

Ogromnie się cieszę, że nasze zdjęcie z córą pojawiło się w projekcie Krainy Mlekiem i Miłością płynącą. Miałam nieskromne marzenie znaleźć się w kalendarzu Krainy. Niestety nie zdążyliśmy ze zgłoszeniem. Może uda się innym razem.

Jak przełamać strach przed karmieniem piersią w miejscach publicznych

Natomiast wracając do sesji i karmienia w miejscach publicznych. Gorąco zachęcam kobiety karmiące do wychodzenia z domu. Nie raz na poradach laktacyjnych słyszałam o obawach przed karmieniem w miejscach publicznych. Kobiety mówiły, że najlepiej czują się karmiąc w domu. Co powoduje, że praktycznie z niego nie wychodzą. Po spotkaniu ze mną, dostałam informacje zwrotne, że się przełamały. Dlatego tą sesją mam nadzieję, że zainspiruję więcej kobiet do wychodzenia z domu i karmienia piersią w przestrzeni publicznej.

Kilka rad jak to zrobić:

 1. Wybrać wygodne i zapewniające dyskrecję ubranie
 2. Usiąść w kameralnym miejscu
 3. Można przysłonić się otulaczem
 4. Skupić się na potrzebie głodnego dziecka reszta jest nie ważna 😉

Ściskam mocno i trzymam kciuki za cudowny czas karmienia piersią.

karmieniepiersiakraina1

Dziękuję za sesję Another Story czyli mojej przyjaciółce Asi. Znajdziecie ją na jej stronie www, Facebooku i Instagramie. Zachęcam do polubienia bądź obserwowania jej profilu. Będzie Asi bardzo miło 🙂

Gratuluję wspaniałego Projektu Krainie Mlekiem i Miłością Płynącej.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

 • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

 • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

 • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Odpowiedź
  SklepSlubny.Love
  26-03-2018 o 10:04

  Cześć Kasiu,
  Wspaniała sesja, i jeszcze wspanialsza mama z córką 🙂 Wyglądacie naturalnie, świetnie! Pozdrawiam

 • Odpowiedź
  LeonKameleon.pl
  28-06-2018 o 13:34

  Bravo!

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.