Aktualności

Konferencja Bliskości czyli jedno ze spotkań, w którym warto uczestniczyć

Kilka razy być może nawet kilkadziesiąt razy w roku organizowane są wydarzenia skierowane do rodziców. Jednym z wydarzeń, które nie powinny umknąć jest Konferencja Bliskości w Warszawie. Stanowi największe w Polsce wydarzenie poświęcone wspieraniu dobrej więzi między rodzicem a dzieckiem. Organizatorem konferencji jest najlepsze parentingowe wydawnictwo w Polsce – Mamania. Byłam na pierwszej i drugiej edycji Konferencji Bliskości. Mam nadzieję uczestniczyć i w tegorocznym wydarzeniu.

Jestem uczestnikiem III Konferencji Bliskości-2

O wyjątkowym wyróżnieniu – Laur Bliskości.

W tym roku po raz drugi będzie wręczona nagroda Laur Bliskości. Organizatorzy Konferencji Bliskości o wyróżnieniu:

„Chcemy nagrodzić lokalnych działaczy, społeczników, liderów, którzy swoją pracą z rodzicami edukują i niosą pod dachy polskich domów wartości Rodzicielstwa Bliskości, tym samym obalając mity dotyczące tej filozofii, oraz wskazują drogę ku mądremu rodzicielstwu bez przemocy. To dzięki ich ciężkiej pracy oraz ogromnemu zaangażowaniu Rodzicielstwo Bliskości z dnia na dzień zyskuje na popularności i staje się coraz powszechniejszym podejściem w wychowaniu dzieci.”

Zaproponuj kandydata/kandydatkę do wyróżnienia – Laur Bliskości.

Dlatego zachęcam do zgłoszenia wyjątkowej osoby, która pomogła Ci w rodzicielstwie. Wiadomość z danymi kandydata bądź kandydatkę wraz z informacją za jakie działania jest nominowana: [email protected].

Laury Rodzicielstwa Bliskości przyznane zostaną osobom działającym w lokalnych środowiskach w Polsce, zaś wyróżnienia specjalne takim inicjatywom i działaczom, którzy w latach 2014/2015 społecznie promowali filary Rodzicielstwa Bliskości na szczeblu ogólnopolskim” Zgłoś osobę, która powinna otrzymać Laur Bliskości. W trakcie konferencji zostanie wręczone wyróżnienie Laur Bliskości.

Dlaczego warto wziąć udział w Konferencji Bliskości?

Żeby posłuchać wspaniałych gości. Spotkać się z osobami, dla których rodzicielstwo bliskości jest cenne. W tym roku w dniach 28-20.11.2015 oprócz wspaniałych polskich gości (m.in. Agnieszka Stein, Monika Szczepanik, Aleksandra Charęzińska, Marta Sikorska, Alicja Kost, Emilia Jaworska i Julita Hypki) są zaproszeni zagraniczni eksperci z tematami wykładów:

Carlos González – hiszpański pediatra. Działacz na rzecz ochrony i promocji karmienia naturalnego. Tłumaczył na język kataloński Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece oraz Deklarację Innocenti. Członek IBFAN, założyciel Katalońskiego Stowarzyszenia Karmienia Piersią. Autor docenianej przez rodziców książki Moje dziecko nie chce jeść, wydanej przez wydawnictwo Mamania. W pierwszym dniu Konferencji wygłosi on prelekcję na temat żywienia niemowląt, rozszerzania diety i zaleceń dotyczących sposobów oferowania dziecku jedzenia. „Jak rozszerzać dietę niemowlęcia bez podawania papek i dlaczego nie powinno się zmuszać dziecka do jedzenia”
dr Lawrence J. Cohen – doktor psychologii specjalizujący się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę. Prowadzi konsultacje i warsztaty dla nauczycieli, pracowników przedszkoli, opiekunów i rodziców. Jest autorem tłumaczonych na kilkanaście języków książek, w których porusza tematykę zabawy jako narzędzia pracy z dziećmi i ich rozwoju. Publikuje w magazynach, zarówno naukowych i profesjonalnych, ale też w prasie popularnej (m.in. w „,Boston Globe”, ,„Time”). Wydawnictwo Mamania wydało trzy jego książki Rodzicielstwo przez zabawęNie strach się bać i Siłowanki (napisane wspólnie z Anthonym T. DeBenedetem) „Jak zostać rodzicem, jakim zawsze chciałeś być”

Przydatne linki:
Strona o Konferencji Bliskości.
Koszt uczestnictwa w Konferencji Bliskości.
Zarejestruj się na Konferencję Bliskości.

Wydarzenie na Facebooku.

Mecenas Konferencji Bliskości:

logo_medela_color

sph

Partnerzy:

MatronatyKonferencjaBliskości PartnerzyKonferencjaBliskościIII

Matronaty:
MatronatyKonferencjaBliskościPatronaty medialne:

PatronatMedialnyKonferencjaBliskościIII

Zaprzyjaźnione inicjatywy:

ZaprzyjaźnioneInicjatywyKonferencjaBliskości

 

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.