Aktualności

Relacja i podsumowanie z (urodzinowej) konferencji z okazji 10 lecia portalu ZapytajPolozna.pl – zobaczcie i przeczytajcie jak było

Pragnę podzielić się z Wami moją radością i wrażeniami z konferencji, którą zorganizowałam z okazji 10 lecia portalu ZapytajPolozna.pl “Siła kobiecości w macierzyństwie”. Nie mogę uwierzyć, że już piszę w czasie przeszłym! Jeśli mnie od dawna obserwujecie widziałyście jak rośnie napięcie przed 19 października 2017. O niczym innym nie myślałam jak o konferencji. Śmiałam się, że gdyby ktoś obudził mnie w środku nocy i zapytał co robię to powiedziałabym: “Konferencję”.

Gdy mój mąż chciał poznać dalsze moje plany to wciąż słyszał “konferencja”. Myślę, że dla bliskich mój stan skupienia mógłby być trudny. Pewnie osoby, które organizowały takie przedsięwzięcie wiedzą o czym piszę.

Dzień przed konferencją przyjechaliśmy całą ekipą na Mińską 65. Dekorowaliśmy miejsce naszymi oznaczeniami. Stawialiśmy ściankę, na której tle później można było zrobić zdjęcia.

Z Gosią Zacharias, z którą prowadziłam konferencje ćwiczyłyśmy kwestie. Stres był duży, a mi się kręciło w głowie od myśli ile osób będzie na sali następnego dnia.

Fotografia Another Story

Gdy nastał 19 października przyjechaliśmy wcześniej. Dość szybko pojawiły się pierwsze osoby. W konferencji wzięły udział kobiety w ciąży i mamy małych dzieci. Wśród nich byli specjaliści: położne, lekarze, psycholodzy i doule. Były również blogerki i dziennikarki.

Zobacz jak było na konferencji 🙂

O czym były wykłady na konferencji “Siła kobiecości w macierzyństwie”?

Na konferencji opowiadałam o “Wpływie otoczenia na kobietę karmiącą”. Zdradziłam kilka historii z mojej osobistej praktyki jako Certyfikowany Doradca Laktacyjny oraz mamy karmiącej. Podkreślam, żeby zadbać o pozytywny i wspierający przekaz o karmieniu piersią. Mówiłam o tym, że są trudne momenty, które mijają.

Fotografia Another Story

Bardzo ważne kwestie poruszyła Joanna Pietrusiewicz Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku w wykładzie zatytułowanym “Twoje prawa podczas porodu”. Przedstawiła aspekty prawne związane z narodzinami dzieci. Podkreśliła wartość wymieniania się wiedzą o szpitalach przez kobiety. Gdy po narodzinach dziecka zdecydują się ocenić szpital na portalu GdzieRodzic.info

Fotografia Happy Factor

Ekspert marki Pampers Dr n. med. Małgorzata Gołkowska poruszyła kwestię “Wpływu snu na prawidłowy rozwój dziecka”. Dowiedzieliśmy się jaką rolę pełni sen u naszych potomków – m.in.: zapewnia regenerację organizmu i jego wzrost.

Fotografia Another Story

Bardzo wzruszającą i ważną prelekcję wygłosiła Magdalena Modlibowska Prezeska Fundacji Wsparcia Rodzin “Po Adopcji”. Opowiedziała o rodzeniu się w kobiecie instynktu macierzyńskiego, o diagnozowaniu niepłodności i emocjach z nią związanych. Opowiedziała o drodze do adopcji i jej przebiegu. Wszyscy obecni się wzruszyli. Zresztą w ankiecie, którą wysłałam do uczestniczek ten wykład został oceniony jako najlepszy.

Fotografia Another Story

Magda Macyszyn i Michalina Gajewska Family Coaching utwierdziły kobiety w przekonaniu, że nie ma lepszej ani gorszej matki. Podpowiedziały sposoby jak radzić sobie z hejtem.

Fotografia Another Story

W podróż z dziećmi zabrała nas Karolina Szymańska z bloga ourlittleadventures.pl. Przedstawiła na bazie swojego doświadczenia porady jak się przygotować na dalsze i bliższe wyprawy. Zakończyła swoją prelekcję zdaniem “Każda wielka podróż zaczyna się od wyjścia z domu”.

Fotografia Another Story

Ostatnie wystąpienie było Joanny Sakowskiej Szkoła dla rodziców i wychowawców, która poruszyła zagadnienie “Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać by dzieci do nas mówiły”. Przedstawiała liczne sytuacje, w których wypowiedziany komunikat był odebrany inaczej niż autor miał na myśli. Podkreślała jak ważne jest przy dzieciach doprecyzowywanie tego co się mówi. Kluczowa okazuje się nasza uważność w rozmowie z nimi.

Fotografia Another Story

Na konferencji urodzinowej nie mogło zabraknąć tortu oraz odśpiewania “Sto lat”. W przerwie zapewniony był pyszny lunch i owoce.

Tort miał wyjątkową opiekę 😉

Fotografia Another Story

Tańce, konkursy czyli niespodzianki

Między prelekcjami była chwila szaleństwa. Wszyscy zatańczyli. Były konkursy, w których do wygrania był voucher na sukienkę do karmienia marki CoolMama. Uczestniczka, która była najbliżej terminu porodu wygrała sukienkę marki Granatovo. Stworzoną z myślą o kobietach rodzących. Oprócz tego był do wygrania voucher na ubranka dla dzieci marki Coodo. Wśród nagród były książki wydawnictwa Zakamarki oraz Dzienniczki Brioko.

Podsumowując w kilku zdaniach

Z opowiedzianych historii płynęła moc kobiecości. Bywa, że kobiety muszą zawalczyć o to by zostać matkami, by urodzić godnie, by wykarmić dzieci piersią. Gdy chcą podróżować z dziećmi okazuje się, że muszą pokonać swoje wewnętrzne bariery. Zaś by dzieci ich słuchały powinny zatrzymać się i zastanowić nad komunikacją.

W trakcie konferencji można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gadżetami przygotowanymi przez Firmę Spoko Foto – fotobudka i animacje.

O czym były warsztaty

W drugiej części konferencji uczestniczki miały do wyboru 1 z 4 warsztatów. Poruszane były tematy, które wspierają kobiety w codziennym życiu, wychowywaniu dzieci i połączeniu pracy z macierzyństwem.

i tak o to…

Jak mądrze połączyć pracę i macierzyństwo?

Magda Macyszyn Family Coaching i Justyna Kuźnik-Duda Manager, Coaching. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że działo się bardzo dużo na warsztatach.

Uczucia i emocje. Jak pomóc sobie i dziecku.

Anna Czuba i Małgorzata Zacharias Inspiratornia Rodzica i Wychowawcy

Miałam okazję chwilę być na warsztacie i posłuchać. Był to bardzo emocjonujący warsztat. Uczestniczki opowiadały o swoich trudnych sytuacjach by dowiedzieć się skąd mogą rodzić się takie emocje.

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny.

Daria Rybicka Mama Dietetyk

Uczestniczki dowiedziały się jak wygodny sposób przygotować posiłki dla całej rodziny. Na co warto zwrócić uwagę szykując domowe jedzenie. Został obalony mit, że gotowanie musi być trudne i czasochłonne. Daria opowiedziała jak łatwo i racjonalnie planować posiłki dla całej rodziny. Jak zmieniać nawyki żywieniowe. Jakie produkty warto wprowadzić do kuchni.

Mama wraca do pracy.

Katarzyna Łodygowska MatkaPrawnik.pl

Na tych warsztatach Kasia przybliżyła uczestniczkom:

Obowiązki pracodawcy względem wracającej do pracy Mamy
Czy trzeba wykorzystać zaległy i bieżący urlop wypoczynkowy?
Delegacja, godziny nadliczbowe, szkolenia poza miejscem zamieszkania.
Ochrona przed wypowiedzeniem – kiedy i w jakich sytuacjach obowiązuje.
Likwidacja stanowiska pracy – czy mogą mnie zwolnić?
Przerwa na karmienie.
Zasiłek opiekuńczy.
Zmniejszenie etatu a urlop wychowawczy.
Kolejna ciąża.

Dla mam karmiących był przygotowany pokój do karmienia

Dzięki współpracy z młodą polską marką Karmiuszką stworzony został cichy pokój do karmienia, który cieszył się powodzeniem na konferencji. Śmiałyśmy się, że stał się VIP room-em nie tylko na karmienie, ale i pogaduszki.

Fotografia Happy Factory

Kilka słów o zespole tworzącym konferencję

Całe wydarzenie odniosło sukces dzięki pracy ludzi, którzy poświęcili swój czas i zaangażowanie by stworzyć razem ze mną ten dzień. Chciałam Wam przedstawić mój zespół:

duszą artystyczną jest Karolina Serafin mama dwójki dzieci, która namówiła wszystkich, żeby mój portret znalazł się na na plakacie. Odpowiadała za artystyczną oprawę konferencji.

Karolina ma głowę inżyniera, ale duszę artysty. Tworzy sztukę użytkową i aranżuje dla osób poszukujących w swoim życiu stylu i harmonii.

Znajdziecie Karolinę na: https://www.facebook.com/serafindesign/

Fotografia Happy Factory

duszą organizatorki jest Małgosia Zacharias mama trójki dzieci, która specjalizuje się w tworzeniu dużych wydarzeń. Trzyma nas wszystkie w garśca i dopytuje mnie “Kasia a zrobiłaś to”, “Kasia, a co z tym itd.”
Realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (Szkoła rekomendowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji). Prywatnie spełniająca się w macierzyństwie mama trójki wspaniałych dzieci, które na co dzień dostarczają nowych inspiracji, by zgłębiać wiedzę dotycząca wychowania i wspierania dzieci i rodziców. W trakcie zakładania Fundacji.

dusza konkretów Justyna Kuźnik- Duda (mama dwójki dzieci) pomagała mi w tworzeniu ofert dla sponsorów, na jej barkach były rozmowy dotyczące lunchu, który ma być pyszny.
Kilka słów o Justynie: Po 12 latach pracy w korporacji zdecydowała się zostać coachem. Wykorzystuje wiedze zdobyta w biznesie, ale przede wszystkim swój naturalny dar słuchania innych, umiejętności komunikacyjne i wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne. Pomaga w realizacji wyznaczonych celów, nie tylko zawodowych, ale też prywatnych.

dusza planowania Ola Rybińska (mama jednego dziecka) ma zacięcie organizatorskie, zwraca uwagę na detale na wydarzeniach. Dba by u nas wszystko było czytelne i przejrzyste dla uczestniczek.
Pracuje z kobietami, które pragną uporządkować swoją domowa przestrzeń. Pokazuje jak posiadając mniej możesz odzyskać panowanie nad swoim domem i życiem.

Znajdziecie Olę na Facebooku https://www.facebook.com/OdgraciOla/ i Instagramie https://www.instagram.com/odgraciola/.

dusza wspierająca Magda Macyszyn (mama jednego dziecka) – Bez niej konferencji by nie było. To ona stanowczo powiedziała “zrób to”. W myśl idei “boje się, ale robię”. Magda jest dużym wsparciem w największych kryzysach.
Magda Macyszyn jest coachem. Pracuje razem z Michaliną Gajewską w Family Coaching. Pomaga podczas zachodzących zmian w życiu. Pokazuje, że one wymagają od Was reakcji. Powrót do pracy, dążenia osobiste, konflikt w rodzinie, trudności szkolne, adaptacja przedszkolna, rozwód, trudności w związku – możemy reagować, ale też świadomie projektować swoje działania.

Pomaga zdefiniować cele i zaplanować działanie, które jest zgodne z Waszymi potrzebami i pragnieniami.

Znajdziecie Magdę na: https://www.facebook.com/coachingrodzica/

dobry duszek Karolina Kulik mama dwójki dzieci, która wspierała nas kiedy mogła. Dzisiaj miałyście okazję poznać ją podczas rejestracji. Prywatnie prowadzi wspólnie z mężem firmę Faza organizująca loty widokowe paralotnia i imprezy integracyjne dla firm
Znajdziecie Karolinę tutaj: https://www.facebook.com/FazaFactory/

dusza artystyczna Anna Szmeichel odpowiadała za oprawę graficzną konferencji, plakat, ściankę, mój portret. Dziś jej prace możecie podziwiać na jej stoisku z tyłu sali.
Ania znana jako Mruff jest niezwykle uzdolnionym grafikiem po Toruńskim ASP. Zajmuje się tworzeniem plakatów, ilustracji min do książek i identyfikacją wizualną.

Znajdziecie Anię na: https://www.facebook.com/mruffdesign/

Fotografia Happy Factory

 

Fotografia Happy Factory

 

Fotografia Happy Factory

 

Fotografia Happy Factory

dusza konsultantka to Ola Popiołek – jej rady zawsze były trafne.
Znajdziecie Olę na: https://www.facebook.com/SzkolaSunnyAcademy/

Oprócz zespołu ogromnym wsparciem wykazał się mój mąż, który przez kilka miesięcy słuchał i doradzał w sprawach konferencji. Moja córa, która dzielnie towarzyszyła mi podczas spotkań. Chciałam podziękować nie tylko mojemu mężowi mojej córce, ale i mamie, która opiekowała się moją córa w dniu konferencji. A w trakcie przygotowań wspierała dobrym słowem. 🙂

Zobacz jak było na konferencji:

Film zrealizowała firma Mamato Studio

Sponsorem głównym konferencji była marka Pampers.

Partnerami konferencji: Brioko, Coodo, CoolMama, Granatovo i Zakamarki.

Patronami medialnymi:
Brioko, Chcemy Być Rodzicami, CzasDzieci.pl, Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze urodzeni”, Daria Rybicka Dietetyk, DoktorAnia.pl, Familie.pl, Family Coaching, Farmaceuta-radzi.pl, Festiwal Chustowy #nicminiewisi, Fundacja Po Adopcji, Fundacja Roro, inspiratornia.edu.pl, Kikimora, PaniSwojegoCzasu.pl, ToWśrodku.pl, Splot, Maluchy.pl, MamaLekarz.pl, Mammazine, Moroszka i Zakamarki.

Konferencję uwieczniły na fotografiach:

Kasia Bonczek z Happy Factory

Joanna Paxton z another story

Jeśli byłaś na konferencji podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu 🙂 Z chęcią przeczytam 🙂

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.