Fotografie Macierzyństwo

Kontrowersyjne i piękne zdjęcia Anastasia Chernyavsky nazwane „Projekt ciąża”

Ostatnio przykuło moją uwagę zdjęcie udostępnione przez kogoś na Facebooku. Wydaje mi się, że zdjęcie to odbicie w lustrze nagiej kobiety trzymającej na ręku maluszka i tulącej się córki. SZOK. Widać wszystko piersi, okolice intymne w dodatku dzieci też są nagie. Nagość na tym zdjęciu jest piękna, na innych zresztą też. Choć wpierw SZOKUJE, potem dostrzega się w nich właśnie artyzm. Sprawką zamieszania jakie wywołały zdjęcia Anastasia Chernyavsky.

Anastasia uwieczniała na zdjęciach trwającą ciążę tydzień po tygodniu. Stąd nazwa „Projekt ciąża” na fotografiach towarzyszą jej głównie dzieci, choć znalazłam zdjęcie z partnerem.

Jestem ciekawa opinii, refleksji na temat zdjęć Anastasii. Moim zdaniem są piękne!

Polecam przeczytać refleksję o zdjęciach napisaną na blogu Dziecięce Klimaty.

Jeśli znasz hiszpański polecam wywiad z Anastasią (z tej strony zaczerpnęłam zdjęcia). Niektóre zdjęcia znalazłam tutaj.

projekt ciąża Anastasia Chernyavsky (1)

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Zachęcam Ciebie do dzielenia się własnym doświadczeniem w komentarzu. Często dzięki jednemu komentarzowi powstaje wartościowa dyskusja. A ja z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej, udostępnij wpis innym potencjalnie zainteresowanym 🙂

 • Znajdziesz mnie na Facebook’u ZapytajPoloznaPL

 • Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie nick polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie też z prywatnej strony.

 • Lubisz YouTube? Od jakiegoś czasu staram się regularnie publikować nowe filmy 🙂
  Zajrzyj tutaj.

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Odpowiedź
  Jadwiga
  12-06-2013 o 07:53

  Nie wszystkie zdjęcia przypadły mi do gustu. Zdecydowanie kontrowersyjna sesja. Takie zdjęcia – tylko i wyłącznie dla siebie i do albumu 🙂

 • Odpowiedź
  XXXx
  12-08-2015 o 08:23

  Bardzo fajna sesja. Jesteś super Anastasia.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.