Fotografie Macierzyństwo

Kontrowersyjne i piękne zdjęcia Anastasia Chernyavsky nazwane „Projekt ciąża”

Ostatnio przykuło moją uwagę zdjęcie udostępnione przez kogoś na Facebooku. Wydaje mi się, że zdjęcie to odbicie w lustrze nagiej kobiety trzymającej na ręku maluszka i tulącej się córki. SZOK. Widać wszystko piersi, okolice intymne w dodatku dzieci też są nagie. Nagość na tym zdjęciu jest piękna, na innych zresztą też. Choć wpierw SZOKUJE, potem dostrzega się w nich właśnie artyzm. Sprawką zamieszania jakie wywołały zdjęcia Anastasia Chernyavsky.

Anastasia uwieczniała na zdjęciach trwającą ciążę tydzień po tygodniu. Stąd nazwa „Projekt ciąża” na fotografiach towarzyszą jej głównie dzieci, choć znalazłam zdjęcie z partnerem.

Jestem ciekawa opinii, refleksji na temat zdjęć Anastasii. Moim zdaniem są piękne!

Polecam przeczytać refleksję o zdjęciach napisaną na blogu Dziecięce Klimaty.

Jeśli znasz hiszpański polecam wywiad z Anastasią (z tej strony zaczerpnęłam zdjęcia). Niektóre zdjęcia znalazłam tutaj.

projekt ciąża Anastasia Chernyavsky (1)

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Reply
  Jadwiga
  12-06-2013 at 07:53

  Nie wszystkie zdjęcia przypadły mi do gustu. Zdecydowanie kontrowersyjna sesja. Takie zdjęcia – tylko i wyłącznie dla siebie i do albumu 🙂

 • Reply
  XXXx
  12-08-2015 at 08:23

  Bardzo fajna sesja. Jesteś super Anastasia.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.