Macierzyństwo

Mamo Pracuj jeśli chcesz

Mamo pracuj jeśli chcesz, to hasło portalu mamopracuj.pl 🙂

Miałam przyjemność porozmawiać z jedną z założycielek portalu Joanną Gotfryd 🙂
A poniżej przedstawiam jej treść 🙂

Kasia: Skąd pomysł na portal Mamo Pracuj (www.mamopracuj.pl) ?

Joanna: Po urodzeniu drugiej córki i po zakończeniu urlopu macierzyńskiego szukałam nowej pracy, ciekawego zajęcia dla siebie i okazało się, że mogę zacząć pracować bardzo szybko, ale np po 12 godzin dziennie. Chciałam pracować na niepełny etat, albo częściowo zdalnie, ale nie było na to szans, a ja nie chciałam widywać moich dzieci tylko w weekendy (mam 2 córki – 5 letnią i roczną).
W tym samym czasie moja przyjaciółka Agnieszka Kaczanowska pracowała z sukcesem jako telepracownik od kilku lat, również będąc mamą 2 dziewczynek. I tak kiedyś usiadłyśmy i zaczęłyśmy o tym rozmawiać, że takich mam, które chcą pracować, ale niekoniecznie z pełną dyspozycyjnością na pewno jest więcej. Ja się źle czułam z tym, że „siedzę w domu” – oczywiście z siedzeniem to nie miało nic wspólnego, ale tak się mówi: siedzę w domu z dzieckiem. Zawsze byłam aktywna, pracowałam mając jedno dziecko, i nie bardzo sobie umiałam wyobrazić, że teraz będę „tylko mamą”. Tak powstał pomysł stworzenia portalu dla mam, które chcą pracować.

Kasia: Jakie informacje mogą znaleźć na nim mamy?

Joanna: Piszemy o tym jak szukać pracy i jakiej pracy szukać kiedy jest się mamą. Pokazujemy jak godzić życie rodzinne z zawodowym. Dajemy pomysły na pracę z domu, podpowiadamy jak zabrać się do założenia własnej firmy. Dajemy pomysły na sprawdzony biznes czyli franczyzę. Piszemy o elastycznych formach zatrudnienia, które mogą być najlepsze dla młodych mam.
Piszemy o mamach, którym się udało i które godzą życie rodzinne i zawodowe. Mamy też rubrykę zdaniem prawnika – publikujemy tam artykuły o prawach matek i pracodawców oraz opinie prawnika dotyczące pytań zadanych przez mamy.
Chcemy być źródłem pozytywnej energii i chcemy dawać inspirację mamom, które chcą pracować, ale np. nie wyobrażają sobie pełnego etatu i pełnej dyspozycyjności. Podpowiadamy im co mogą zrobić. A tym, które już pracują – pomagamy tak zorganizować życie rodziny i ich własne, żeby powrót do pracy był jak najmniej stresujący. Bo warto, aby te mamy, które chcą pracować, mogły to robić. Mamy to świetni pracownicy, są bardzo dobrze zorganizowane i zmotywowane. Tworząc Mamo Pracuj przyświecała nam idea, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Kasia: Czy na portalu znajdziemy oferty pracy skierowane dla mam, które chcą pracować w domu?

Joanna: Tak, jest to coś, na czym nam bardzo zależy – publikujemy ogłoszenia o pracę wyselekcjonowane specjalnie pod kątem mam. Są to ogłoszenia pozyskane bezpośrednio dla nas, a nie np tylko przekierowane z innych serwisów. Te ogłoszenie to nie tylko praca z domu, ale też praca w biurze np na niepełny etat, praca w elastycznych godzinach, itp. Wiemy, że mamy bardzo czekają na te ogłoszenia.

Kasia: Jak portal został przyjęty przez pracodawców, chętnie zamieszczają ogłoszenia skierowane do kobiet mających dzieci?

Joanna: Nasz serwis działa od 6 grudnia 2011, a więc trochę ponad miesiąc. Zdążyłyśmy zainteresować swoim pomysłem Dzień Dobry TVN (emisja programu z naszym udziałem była 8 grudnia). Ogłoszenia już są i cały czas pracujemy nad pozyskaniem nowych. Tak jak wspomniałam na początku, serwis powstał między innymi dlatego, że nie byłam w stanie znaleźć dla siebie fajnej pracy na pół etatu. W Polsce wciąż jest mało takich ofert, zwłaszcza dla specjalistów. Wierzymy, że to się będzie zmieniać i ogłoszeń na naszym serwisie będzie coraz więcej.
Przy okazji, jeśli czytają nas mamy, które pracują w takich firmach, które mają dobre oferty dla młodych mam, albo znają firmy przyjazne rodzinie – proszę powiedzcie nam o nich, chętnie o takich firmach napiszemy i opublikujemy ich ogłoszenia. Nasz e-mail: [email protected]
W ogóle zapraszamy wszystkie mamy i przyszłe mamy, które po urodzeniu dziecka będą chciały wrócić do aktywności zawodowej, aby odwiedzały naszą stronę regularnie. Polecamy zapisanie się na nasz newsletter – raz na miesiąc wysyłamy najciekawsze informacje oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku – tam publikujemy najbardziej aktualne informacje.

Jeszcze dodam, że więcej informacji znajdziesz tutaj:

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Reply
  Karolina
  18-01-2012 at 12:15

  Ciekawa idea. Na pewno zajrzę

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.