Książki

Na celowniku ROZWÓJ OSOBISTY czyli wrześniowe wyzwanie książkowe

Za kilka dni powitamy wrzesień. Śmieję się, że to taki drugi początek roku. Przynajmniej u mnie jest weryfikacja planów, dążenie do realizacji projektów przed końcem roku. Dlatego pomyślałam, że jeśli też czujesz potrzebę zmierzyć się z tym czego pragniesz, to zapraszam Cię do wzięcia udziału we wrześniowym wyzwaniu książkowym. Na celowniku są pozycje książkowe z działu ROZWÓJ OSOBISTY 🙂

Wszak dobrze jest zweryfikować czy zmierzamy w dobrym kierunku, czy nie porzuciliśmy marzeń do realizacji. Znam wspaniałe pozycje książkowe, które pozwalają poznać siebie jeszcze lepiej. Na potrzeby wyzwania wybrałam 4 książki, różnych autorów. Każdego z nich cenię, lubię i jest mi bliski.

Jaki jest regulamin wzięcia udziału w wyzwaniu książkowym?

  1. Podaję 4 tytuły książkowe
  2. Wybieram 1 książkę (można więcej) i ją czytam we wrześniu
  3. Analogicznie Ty wybierasz 1 książkę i czytasz we wrześniu (wyborem możesz podzielić się komentarzu, do czego zachęcam)
  4. Możesz podzielić się swoim wyborem w Social Mediach używając hasztagu #czytelniaPołożnejKasi #czytamZpołożnąKasią bądź informując mnie, że czytasz ze mną. Pamiętaj o oznaczeniu mnie na Instagramie @polozna_kasia
  5. Następnie do 26 września 2019 można mi przesłać bądź udostępnić recenzję, którą zamieszczę we wpisie Podsumowanie wrześniowego wyzwania książkowego (dnia 30 września) 🙂

Jakie wybrałam książki z działu rozwój osobisty?

Jeśli nie jesteś przekonana do rozwoju osobistego. Coaching jest dla Ciebie terminem odległym, to warto byś sięgnęła po pozycje: „Wszystko zaczyna się w głowie” Karoliny Cwaliny (obecnie Karolina Cwalina- Stępień). Mianowicie Karolina opowiada swoją historię i dzieli się bardzo WAŻNYMI ćwiczeniami. Pamiętam 2 ćwiczenia i to są ćwiczenia MUST HAVE, które należy zrobić z kartką papieru i długopisem. Ta książka jest idealna dla osób, które chcą zacząć przygodę z rozwojem osobistym, ale nie chcą czuć się przeciążeni. Bądź lubią rozwój osobisty, ale cierpią na brak czasu, a zależy im na przypomnieniu sobie, co jest dla nich naprawdę ważne. Gorąco polecam.

Dla kontrastu polecam książkę Kamili Rowińskiej „Kobieta niezależna”. Tutaj poruszony są kwestie: finansów, asertywności, planowanie itd. Wzbogacone LICZNYMI ćwiczeniami. Dodatkowo mamy wywiady z wyjątkowymi niezależnymi kobietami. Tutaj przyznam, że czytałam tę książkę dawno i to w formie ebooka. Co uniemożliwiło mi zrobienie ćwiczeń. Obecnie mam wersję papierową. Chcę tę książkę raz jeszcze przeczytać w nowej odsłonie i tym razem zrobić ćwiczenia. Z pewnością będzie to dłuższa lektura.

Zapraszam też do obejrzenia Poranka z położną Kasią, w którym gościła Kamila Rowińska => link do odcinka z Kamilą Rowińską

Książka Kamili Rowińskiej jest tutaj dostępna.

W zeszłym roku przeczytałam książkę „Żyj pozytywnie ze Skalską” Dagmary Skalskiej dostępna jest ona w Legimi. W tej książce było MASĘ ważnych pytań! Miejsce na odpowiedzi sporo, ale ich nie zrobiłam. Co uważam za ogromną stratę. Na niektóre pytania udzielałam odpowiedzi w głowie, ale to nie jest to samo. Związku z tym kupiłam książkę w wersji papierowej. Wracam czasami do niej i planuję przeczytać ją raz jeszcze i wykonać sumiennie ćwiczenia.

Ostatnia książka to moje odkrycie! Książka, która urzekła mnie swoją okładką. Mianowicie lecące motyle i ich plastyczny kolor. Tytuł: miłość ścieżki do wolności autorstwa Agnieszki Maciąg. Motyle sprawiły, że musiałam mieć tę książkę w domu. Niestety czekała kilka tygodni, aż ją wezmę do ręki. Jak już wzięłam to nie wypuściłam. Książka jest przepiękna, mądra. Agnieszka Maciąg dzieli się refleksjami z całego swojego życia. Niektóre myśli i jej stwierdzenia są bardzo mi bliskie. Niektóre myśli odkryłam ja. Niektóre rzeczy dostrzegłam dzięki Agnieszce Maciąg. To jest książka, która sprawia, że zatrzymujemy się i odkrywamy siebie. Nie ma ćwiczeń, ale skłania do refleksji. Podsuwa różne rytuały, które warto wdrożyć w codzienność.

Koniecznie daj znać w komentarzu, którą książkę wybrałaś do przeczytania we wrześniu 🙂

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.