Ciąża

Piękna przyszła mama czyli zabiegi dla kobiet w ciąży :-)

Ostatnio zastanawiałam się, jak przyszła mama może się zrelaksować i poczuć pięknie 🙂

Moje pomysły skończyły się na manicure i pedicure. A co jeszcze?

Rozpoczęłam więc poszukiwania zabiegów skierowanych do kobiet w ciąży. Oto one:

 • Odkryłam Masaż dla kobiet w ciąży Lomi Lomi Nui jest, to masaż hawajski. Skierowany do Pań w stanie błogosławionym ma je odprężyć i zrelaksować. W tym masażu kobieta leży bokiem 🙂 Pracują mięśnie tylko pleców, ramion i nóg. A w trakcie masażu przyszła mama może się odprężyć 🙂 Dodatkowo w tle leci hawajska muzyka 🙂 Jeszcze ciekawostka: Lomi Lomi Nui znaczy dosłownie masaż aksamitną łapą zadowolonego kota 🙂
 • Okłady na ciało (Body wrap) w zależności od wyboru rodzaju okładu stosuje się go w celu poprawy jędrności i elastyczności skóry. Gdy chcemy przeciwdziałać rozstępom, albo mamy problem z cellulitem oraz kruchymi naczynkami.
 • Peelingi ciała w zależności od potrzeb przyszłej mamy.
 • Shiatsu dla kobiet w ciąży. Shiatsu jest japońską sztuką pracy z ciałem i idealną formą relaksu dla przyszłej mamy. Tak na prawdę jest to kolejna sztuka bezpiecznego masażu dla kobiety w ciąży. Pomaga w rozluźnieniu napiętych miejsc, przynosi ulgę w rożnych dolegliwościach ciążowych, wzmacnia system odpornościowy całego organizmu i utrzymuje go w dobrym samopoczuciu. Mówi się, że wpływa pozytywnie na dziecko. Wzmacnia jego poczucie bezpieczeństwa, a także uspokaja. Przyszła mama zyskuje lepszy kontakt z własnym ciałem i dzieckiem. Ze sztuki Shiatsu można korzystać przez cały czas ciąży. Mówi się, że zabiegi te lepiej przygotowują kobietę do porodu. Zaś po porodzie ułatwiają powrót do formy.

A z jakich zabiegów w ciąży korzystałyście? Co polecacie przyszłym mamom? 🙂

-> zdjęcie pochodzi z: http://www.flickr.com/photos/mandolinn/222360303/sizes/m/in/photostream/ autorstwa: mandolinn davis

Wybrane dla Ciebie

4 komentarze

 • Reply
  Antopologia
  02-07-2012 at 14:16

  Katedra Biologii Człowieka UWr zaprasza serdecznie wszystkie panie będące w pierwszym trymestrze ciąży do uczestnictwa w badaniu naukowym prowadzonym przez Katedrę Biologii Człowieka, pt.:
  „Zmiany parametrów fizjologicznych oraz zmiany budowy ciała w czasie ciąży a kondycja urodzeniowa dziecka i przebieg laktacji”
  Program obejmuje wiele dodatkowych badań, nie wykonywanych w czasie standardowych wizyt u ginekologa.

  Program trwa do końca 2013 roku.

  Informacje o badaniach i kontakt dostępne są na stronie KBC UWr: http://www.antropo.uni.wroc.pl/badanie.

 • Reply
  Beata
  30-07-2012 at 14:31

  Mnie pomagają masaże pleców i stóp, które od czasu do czasu robi mój małżonek 🙂

 • Reply
  Izaura
  10-08-2013 at 17:42

  Bardzo dobry post, dzięki! 🙂 A tak a propos piękna w ciąży zapraszam do lektury mojego bloga o modzie ciążowej: myciezarowki.blogspot.com

 • Reply
  czekająca na maluszka
  19-10-2015 at 12:52

  Najlepszy na bóle pleców są ręce męża 😉

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.