Ciąża

Zadania w ciąży dla kobiety i mężczyzny

Kobieta dowiadując się, że jest w ciąży zaczyna przygotowywać się do roli matki. Związku z tym można powiedzieć, że okres ciąży ma pewne zadanie. Otóż przed kobietą stoi kilka bardzo ważnych zadań, o których do końca może sobie nie zdawać sprawy.

R.Rubin wyróżnił cztery zadania jakie stoją przed kobietą w okresie ciąży:

Po pierwsze, to powinna zapewnić sobie i dziecku bezpieczeństwo w trakcie ciąży, następnie porodu.

Po drugie, noszone dziecko powinno zostać zakceptowane w rodzinie.

Po trzecie, powinna nawiązać więź z dzieckiem, które ma się urodzić.

Po czwarte, powinna przystosować się do nowej sytuacji.

Nie tylko kobieta ma pewne zadania do wykonania, powyższe punkty również dotyczą mężczyzny. Powinien on zapewnić swojej partnerce i dziecku bezpieczeństwo oraz wsparcie. Partner powinien zaakceptować ciążę, nawiązać relację z dzieckiem i przygotować się do roli taty.

Bibliografia:
Eleonora Bielawska- Batorowicz „Psychologiczne aspekty prokreacji”.

___________________
KONKURS „Mamo zapnij pasy”

Pytanie konkursowe: Wymyśl hasło reklamowe dla adaptera do pasów bezpieczeństwa Clippasafe.

Na wasze propozycje czekamy do 31.12.2008r. Z nadesłanych zgłoszeń, wybierzemy 5 najlepszych haseł reklamowych dla produktu. Prosimy o propozycje na adres mailowy: [email protected]

W tytule wiadomości, prosimy napisać: KONKURS CLIPPASAFE. 1 osoba może wysłać więcej niż 1 propozycję.

Nagrody ufundowała firma Netradus Polska Sp. z o.o., która jest wyłącznym dystrybutorem marki Clippasafe w Polsce.

Więcej informacji o produkcie jest na stronie: www.clippasafe.pl

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Reply
  justina
  18-12-2008 at 23:30

  kazda przyszla mama i tata powinni zatroszczyc sie o dobro dziecka juz w ciazy,a tata przejmuje w czasie ciazy wiekszy ciezar,bo zarabia na potrzeby mamy i dziecka,bo musi sie troszczyc o mame,bo musi spelniac zachcianki:)uwazac zeby krzywda sie jej nie stala zadna!i musi zatroszczyc sie o psychike,
  bede mloda mama i wiem ze rola mezczyzny jest wazna,ciesze sie ze znalazlam odpowiedniego mezczyzne ktory dba o moje potrzeby ale i ja dbam o moje dziecko,dlatego nie pale i nie pije zreszta nigdy tego nie robilam, bo nie lubie,dobrze sie odzywiam od asamego poczatku nie wpycham w siebie zbednych rzeczy oczywiscie czasem pozwole sobie na lody czy czekolade bo bardzo lubie ale nie przesadzam bo samopoczucie kobiety otylej wplywa rowniez na dziecko,nie bylo by mi milo bedac otyla za bardzi w ciazy,bylabym ciagle zdenerwowana a tak chce zadbac o potrzeby mojego dizecka i male swojego smaku:)i oczywiscie jestem kochana przez tatusia,pozdrawiam wszystkie mamusie!

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.