Niepłodność

Sposoby na poprawę płodności + KONKURS

Niepłodność brzmi jak wyrok. Jeśli kiedyś starałaś się o dziecko bardzo długo i szczęśliwie udało Ci się zajść w ciążę bez całej medycznej otoczki. Z pewnością zrozumiesz osoby borykające się z niepłodnością. Wbrew pozorom z niepłodnością zmaga się bardzo duża grupa ludzi. W przeróżnym wieku. Niestety niepłodność dotyka też młode osoby. Bywa, że przyczynia się do tego nasz styl życia: wszystko w pędzie, na już, zła dieta, stawianie siebie na drugim, trzecim, czwartym miejscu.

Gdy testy ciążowe pokazują jedną kreskę. Na początku jest lekkie rozczarowanie, potem z każdym miesiącem rośnie irytacja… Gdy okres się spóźnia, kiełkuje myśl: “a może się udało?”. Przychodzi jak burza fala rozpaczy, gdy krwawienie się pojawia.

Główne przyczyny niepłodności, które mogą dotknąć zarówno kobietę jak i mężczyznę:

 • zaburzenia hormonalne,
 • nieprawidłowości w budowie anatomicznej,
 • choroby ogólnoustrojowe,
 • choroby cywilizacyjne.

Statystyki niepłodności:
Z informacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że w Polsce niepłodnością dotknięte jest ok. 1,5 miliona par. (źródło)
Wg definicji WHO o niepłodności mówimy, gdy po 12 miesiącach regularnego współżycia bez stosowania antykoncepcji nie ma potwierdzonej ciąży.

Jak można poprawić swoją płodność:

Zmienić dietę – bardzo ważna! Warto wybierać sprawdzone produkty, odżywiać się zdrowo i jeść regularnie. Warto by dieta u mężczyzn była wzbogacona o odpowiednie wartości: witaminy C i E, magnezu, cynku, selenu, żelaza, kwasu foliowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych.
U kobiet dieta powinna być bogata w: kwas foliowy. Jeśli kobieta ma zespół PCOS powinna zmienić dietę na taką z niskim indeksem glikemicznym.

Para powinna też zadbać by w jej diecie pojawiły się węglowodany złożone.

Warto unikać: tłuszczy „trans”, alkoholu i węglowodanów prostych. Zaś ograniczyć spożycie kawy.

poznaj zioła, które zwiększają płodność http://zaplodnieni.pl/Artykuly/chce-byc-mama/Jakie-ziola-wplywaja-na-plodnosc

Relaks – gdy ciało jest ze stresowane, to mogą nas boleć: ramiona, plecy itp. Bądź może pojawić się ból, który ciężko powiedzieć dlaczego się pojawił. Najczęściej takie napięcia tworzą się w wyniku stresu. Jeśli pojawiają się takie objawy warto skorzystać z masażu, zrelaksować się na basenie itd.
psycholog – bywa pomocna również rozmowa z psychologiem, warto wybrać się razem bądź osobno na rozmowę o niepłodności. Bądź innych trudnościach, które zaprzątają głowę.

Suplementy diety, wyroby medyczne oraz inne produkty poprawiające parametry i wyniki badań laboratoryjnych u kobiet i mężczyzn – jest ich bardzo wiele na rynku,  przed ich zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem i potwierdzić słuszność ich stosowania. Warto pamiętać, by odpwiednio przygotować się do ciąży i oczyścić swój organizm, by był gotowy na poczęcie dziecka. Ostatnio na rynku pojawił się zestaw zbilansowanych różnych produktów wspomagających płodność, które przygotowują organizm kobiety i mężczyzny na przyjście dziecka, a ich skuteczność potwierdzona jest badaniami i publikacjami medycznymi, jest to tzw. Zestaw Dr Bocian, więcej informacji znajdziecie tutaj: http://drbocian.pl/zestaw-dr-bocian,33.html oraz na blogu, na którym jestem jedną z ekspertek: http://zaplodnieni.pl/Artykuly/chce-byc-mama/Jak-pokonac-nieplodnosc

Lektury, które polecam przeczytać:
O dwóch książkach napisałam tutaj.

O książce, która opowiada dokładnie o In VItro napisałam tutaj.

KONKURS zorganizowany jest na Facebooku z marką Dr Bocian, która wspiera pary starające się o dziecko:

Regulamin Konkursu:

1) Wziąć udział może 1 osoba i tylko raz w danym konkursie.

2) Mile widziane polubienie poniższych stron na Facebook’u:
www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL
www.facebook.com/zaplodnieni/
www.facebook.com/DrBocian
www.facebook.com/mummecode/

3) Użytkownik biorący udział w konkursie musi być autorem zgłaszanego tekstu do konkursu.

4) W konkursie biorą udział komentarze zamieszczone pod tym postem na Facebooku w dniach 18.04.2016 – 24.04.2016

5) Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 27.04.2016

5) Nagrody:
1x koncepcyjny zestaw Dr Bocian dla par starających się o dziecko wartość zestawu 1200 zł.
W zestawie Dr Bocian znajdziecie aż 7 różnych produktów, w tym wyroby medyczne i suplementy diety potwierdzone badaniami klinicznymi, pozytywnymi opiniami ginekologów i par walczących z niepłodnością:

dr-bocian-zestaw-3-miesiace

Więcej o nagrodzie na: http://sklep.havac.pl/glowna/14-dr-bocian-zestaw-3-miesiace.html

2x Tuniki ciążowe od Mum Me Code wartość nagrody: 329,99 zł
Sukienka MumMe Melange: Ponoć nie szata zdobi człowieka, ale ta sukienka właśnie tak! Jednobarwna, z miękkiej, naturalnej tkaniny „pracuje” na całą Twoją stylizację. Ma idealną długość i perfekcyjny krój, który sprawia, że Ty i ona jesteście dla siebie stworzone.

MumMeCode

Więcej na: http://mummecode.com/mummecode-25-shoplo-com-mumme-melange

5 x oczyszczający zestaw Dr Bocian dla par starających się o dziecko wartość: 294 zł

dr-bocian-dla-niej
Dla niej: http://sklep.havac.pl/glowna/10-dr-bocian-dla-niej.html

dr-bocian-dla-niego

Dla niego: http://sklep.havac.pl/glowna/11-dr-bocian-dla-niego.html ,

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Reply
  Ola Okpo
  18-04-2016 at 14:34

  Dla mnie najlepszym relaksem byloby jakies sloneczne miejsce z dobra ksiazka. Urlop to chyba najlepszy relaks, odlozenie pospiechu codziennych obowiazkow i mozliwosc spedzenie beztroskiego czasu z rodzinka (tuniki wygladaja swietnie)

 • Reply
  Paulina Górska
  25-05-2018 at 15:01

  Bardzo ważne jest unikanie stresu, odpowiednie wysypianie się i dieta (nie musi być jakaś radykalna ale nawet małe zmiany mogą pomóc, np. zmniejszenie ilości tłuszczów trans http://dietetyknawalizkach.pl/2018/05/24/tluszcze-trans-kontra-plodnosc/)

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.