Macierzyństwo Trudne tematy

Tragedia ojca lekcją dla każdego rodzica

W nawiązaniu do tragicznej śmierci 3-latki pozostawionej w samochodzie przypomniałam ostatnio na Facebooku wpis “Obejrzyj jak jedna zła decyzja może zagrozić życiu Twojego dziecka!”, z amerykańskim spotem kampanii społecznej.

Lawinowo udostępniliście ten film, ale pojawiły się też komentarze dotyczące ojca dziewczynki.

Ból i przerażenie tą sytuacją są zrozumiałe – to tragiczna śmierć, którą łatwo można było uniknąć. Ale tym większa nauka z niej płynie – jesteśmy ludźmi i zawsze musimy pamiętać o tym, że nasze słabości mogą doprowadzić do tragedii.

Jestem przekonana, że każdemu rodzicowi w wyjątkowo stresujących, przytłaczających okolicznościach zdarzyło się np. zapomnieć odebrać dziecko z przedszkola. Szczęśliwie, te chwile słabości nie skończyły się tragicznie.

W tym konkretnym przypadku stało się jednak inaczej. Należy pamiętać, że rodziców dziewczynki spotkała najwyższa kara i na pewno ogromnie cierpią z tego powodu.

Zachęcam do refleksji i do lektury tekstów:

Edyty Zając, która tłumaczy 7 grzechów pamięci

Blog Ojciec – tragedia okiem ojca „TY też mogłeś zabić swoje dziecko”

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

 • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

 • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

 • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Odpowiedź
  Ula
  16-06-2014 o 20:44

  Ja bardzo współczuje rodzicom dziewczynki. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło zabraknąć mojego dwuletniego urwiska.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.