Bez kategorii

Wybory wyprawkowe Położnej Kasi

Jesteście ciekawi jakie są moje wybory wyprawkowe? To produkty, które sprawdziły się zarówno przy porodzie mojej pierwszej córeczki , jak i te, które obserwuje na co dzień, pracując ze świeżo upieczonymi mamami.

Rynek artykułów dziecięcych zmienia się, ale zarówno teraz jak i 5 lat temu postawiłam na markę Pampers. Tym razem mój wybór pieluszek to Pampers Premium Care – przyznaje, podpatrzyłam je u innych rodziców noworodków i sprawdziły się też po pierwszym porodzie u mojej córeczki. Przez lata zmieniła się nie tylko szata graficzna opakowania, ulepszona została również ich technologia. Charakteryzuje je niezwykła miękkość, delikatność i komfort jaki zapewniają skórze noworodka. Są bardzo chłonne, a dodatkowo na wewnętrznej powłoczce mają balsam, który pielęgnuje skórę dziecka pod pieluszką. Dodatkowo mają wycięcie na kikut pępowiny, co ułatwia pielęgnację “pępka”. Dziś to oczywisty wybór dla mojego synka. Dodatkowo w mojej torbie znajdą się nawilżane chusteczki Pampers Aqua Pure, które zawierają 99% wody i 1% substancji czyszczących. Nie zapominam również o ubrankach! 3 komplety (body + pajac, czapeczki i skarpety) powinny wystarczyć. Oprócz tego warto zabrać ze sobą kocyk i rożek, w razie „awarii” warto mieć drugi, zapasowy kocyk. Pieluszki muślinowe i tetrowe świetnie sprawdzą się jako zabezpieczenie dla dziecięcego lub naszego ubrania. Do torby wrzucam jeszcze gaziki jałowe i 0,9% soli fizjologicznej, dosłownie kilka ampułek oraz podkłady jednorazowe do przewijania.

PAMIĘTAJ!
● dokumenty potrzebne do szpitala ułóż na wierzchu
● komplety ubranek zapakuj w strunowe torebki
● na narodziny do sali porodowej naszykuj osobny zestaw dla noworodka
● kosmetyki dla siebie weź w opcjach miniaturek (to bardzo oszczędza miejsce i wagę). Dobrym pomysłem jest zakup pustych pojemników, do których można przelać ulubione kosmetyki. Choć tutaj zwracam uwagę, aby były one bezzapachowe. Noworodek rozpoznaje mamę po zapachu!

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.