dziecko

Zajęcia od małego?

Przez przypadek trafiłam na artykuł: „Zajęcia dodatkowe – tresura od małego?”

Jednym słowem – treść artykułu jest dyskusyjna. Przedstawia, że rodzice zapisując dziecko od małego na liczne dodatkowe zajęcia mogą wychować pracoholika. Malucha, który nie będzie umiał odpocząć, ponieważ ciągle trzeba coś robić.

Natomiast w zakończeniu artykułu można przeczytać:

„- Warto wybierać takie zajęcia, w które rodzice też będą mogli się uczestniczyć. Jeśli mama może zabrać ze sobą maluszka na siłownię i z nim ćwiczyć, to jest OK. Ale jeżeli liczy na to, że zrobi z niemowlaka geniusza, bo zapisze go na zajęcia z Rembrandta, to kiepsko to widzę. Maluch zamiast kontemplować sztukę, woli się raczej poślinić.”

Myślę, że to jest najbardziej kompromisowe rozwiązanie. Jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia?

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

 • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

 • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

 • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Odpowiedź
  Paula
  07-11-2009 o 01:04

  Wiadomo, że każdy rodzic pragnie idealnego dziecka, stąd tyle zajęć dla dzieciaczków. Rodzice pragną, by dziecko miało wielostronne zainteresowania, często spełniają swoje marzenia. Ciężko mi to ocenić – wydaje mi się, że jeśli dziecku zajęcia się podobają i nie jest zmuszane na uczeęszczanie na nie to świetnie – w przyszłości taki mały cżłowiek nie będzie się nudził.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.