dziecko

Zajęcia od małego?

Przez przypadek trafiłam na artykuł: „Zajęcia dodatkowe – tresura od małego?”

Jednym słowem – treść artykułu jest dyskusyjna. Przedstawia, że rodzice zapisując dziecko od małego na liczne dodatkowe zajęcia mogą wychować pracoholika. Malucha, który nie będzie umiał odpocząć, ponieważ ciągle trzeba coś robić.

Natomiast w zakończeniu artykułu można przeczytać:

„- Warto wybierać takie zajęcia, w które rodzice też będą mogli się uczestniczyć. Jeśli mama może zabrać ze sobą maluszka na siłownię i z nim ćwiczyć, to jest OK. Ale jeżeli liczy na to, że zrobi z niemowlaka geniusza, bo zapisze go na zajęcia z Rembrandta, to kiepsko to widzę. Maluch zamiast kontemplować sztukę, woli się raczej poślinić.”

Myślę, że to jest najbardziej kompromisowe rozwiązanie. Jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia?

Wybrane dla Ciebie

1 Komentarz

 • Reply
  Paula
  07-11-2009 at 01:04

  Wiadomo, że każdy rodzic pragnie idealnego dziecka, stąd tyle zajęć dla dzieciaczków. Rodzice pragną, by dziecko miało wielostronne zainteresowania, często spełniają swoje marzenia. Ciężko mi to ocenić – wydaje mi się, że jeśli dziecku zajęcia się podobają i nie jest zmuszane na uczeęszczanie na nie to świetnie – w przyszłości taki mały cżłowiek nie będzie się nudził.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.