Ciąża Kampanie społeczne

Badanie na HIV w ciąży

W ciąży powinno wykonywać się badanie na przeciwciała anty HIV. Są zalecone szczególnie w pierwszym trymestrze czyli na początku ciąży. Obecnie takie badanie wykonuje się tylko za zgodą przyszłej mamy. Dlatego tylko od Ciebie zależy czy zostanie ono wykonane. Jeżeli okazałoby się, że kobieta jest zarażona wirusem HIV, zaczyna przyjmować leki, w trakcie porodu podejmuje się kroki, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia dziecka. Tak, na prawdę istnieje szansa że w 99,5%, urodzi się zupełnie zdrowe dziecko. To jest
bardzo dobra wiadomość 🙂

Najczęstszym momentem kiedy dochodzi do zarażenia dziecka wirusem HIV jest poród. Dlatego świadomość, że kobieta rodząca jest zarażona powoduje podjęcie odpowiednich kroków do zminimalizowania tego niebezpieczeństwa!

Poniżej możesz obejrzeć spot kampanii społecznej: Daj szansę swojemu dziecku. Nie daj szansy AIDS.

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Reply
  ewkol
  01-01-2009 at 17:11

  ja jestem za wprowadzeniem obowiazkowych badan na hiv. po pierwsze mozna zakazic sie w rozny sposob nawet bedac w szpitalu, a lepiej dla nas i dla personelu szpitala zeby wiedziec, poniewz ta wiedza chroni nasze dziecko i otoczenie

 • Reply
  Asik
  02-01-2009 at 17:29

  Tak zgadzam sie ze takie badania powinny byc obowiazkowe ze wzgledu na dziecko czy nawet ze wzgledu na zmniejszenie zakazen wirusowych. Pozdrawiam sierdecznie i zachecam to przeprowadzenia sobie takich badan.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.