Ciąża Kampanie społeczne

Badanie na HIV w ciąży

W ciąży powinno wykonywać się badanie na przeciwciała anty HIV. Są zalecone szczególnie w pierwszym trymestrze czyli na początku ciąży. Obecnie takie badanie wykonuje się tylko za zgodą przyszłej mamy. Dlatego tylko od Ciebie zależy czy zostanie ono wykonane. Jeżeli okazałoby się, że kobieta jest zarażona wirusem HIV, zaczyna przyjmować leki, w trakcie porodu podejmuje się kroki, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia dziecka. Tak, na prawdę istnieje szansa że w 99,5%, urodzi się zupełnie zdrowe dziecko. To jest
bardzo dobra wiadomość 🙂

Najczęstszym momentem kiedy dochodzi do zarażenia dziecka wirusem HIV jest poród. Dlatego świadomość, że kobieta rodząca jest zarażona powoduje podjęcie odpowiednich kroków do zminimalizowania tego niebezpieczeństwa!

Poniżej możesz obejrzeć spot kampanii społecznej: Daj szansę swojemu dziecku. Nie daj szansy AIDS.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

 • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

 • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

 • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Odpowiedź
  ewkol
  01-01-2009 o 17:11

  ja jestem za wprowadzeniem obowiazkowych badan na hiv. po pierwsze mozna zakazic sie w rozny sposob nawet bedac w szpitalu, a lepiej dla nas i dla personelu szpitala zeby wiedziec, poniewz ta wiedza chroni nasze dziecko i otoczenie

 • Odpowiedź
  Asik
  02-01-2009 o 17:29

  Tak zgadzam sie ze takie badania powinny byc obowiazkowe ze wzgledu na dziecko czy nawet ze wzgledu na zmniejszenie zakazen wirusowych. Pozdrawiam sierdecznie i zachecam to przeprowadzenia sobie takich badan.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.