Ciąża

Szkoła Rodzenia Online w Twoim domu, czy to możliwe?

Szkoła Rodzenia online jest idealnym rozwiązaniem, gdy trzeba zdobyć wiedzę i chcemy do niej móc wracać kiedy potrzebujemy. W 2018 roku stworzyłam Szkołę Rodzenia z położną Kasią – kurs online. Większość zna stacjonarną wersję Szkół Rodzenia. Tymczasem już przed pandemią wyszłam do moich czytelniczek z unikanym kursem. Wtedy był tworzony dość chałupniczo na własnym sprzęcie. Moje pierwsze kursantki wykazały się ogromną wyrozumiałością, dały mi dużo wsparcia i cennych informacji zwrotnych. Stąd kurs już co najmniej 3 razy był UDOSKONALANY 🙂

Szkoła Rodzenia Online – kurs online a pandemia

Jednakże w czasach pandemii świat stanął na głowie. Wiele spraw wymagających naszej obecności stacjonarnej, da się załatwić online. Coś co kiedyś wydawało się nieosiągalne, dziś jest normą. W tych niepewnych czasach warto mieć bezpieczną przystań, do której można powracać… Wiele osób unikało świata online. Ceniliśmy sobie spotkania na żywo. Przekonaliśmy się jednak do załatwiania spraw w wirtualnej rzeczywistości. Zauważyliśmy wygodę, która się z tym wiąże. Tak wiele możemy zrobić siedząc w domu, wygodnie na kanapie.

Dostęp do wiedzy w świecie online

Przyszli rodzice są bombardowani nadmiarem informacji. Łatwo pogubić się w tym, która strona czy książka jest wartościowa. Mamy dostęp do niemalże nieograniczonej wiedzy. Wtedy pojawia się w nas potrzeba selekcji informacji. Czy to oznacza, że wystarczy nam to, co sami przeczytamy? Czy umiemy oddzielić informacje prawdziwe, od tych odbiegających od rzeczywistości? Czy rodzicielstwo to czas na eksperymentowanie z wiedzą, której pochodzenia nie jesteśmy pewni?

Zdecydowanie nie! Rodzicielstwo napawa nas obawami. Ciąża, poród, opieka nad dzieckiem- powodują lawinę pytań. Tylko dobrze uporządkowana, wyselekcjonowana wiedza daje nam szansę na rozwiązanie trudnych sytuacji i znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas kwestie. Warto skorzystać z pomocy tych, którzy łączą wiedzę z doświadczeniem- zarówno jako profesjonalista, jak i jako rodzic.
Jesteśmy zabiegani, szukamy informacji w pigułce. Dodatkowo, obecna sytuacja epidemiologiczna powoduje w nas strach przed zachorowaniem. Koncepcja Szkoły Rodzenia w formie kursu online powstała przed pandemią. Jednakże pozostanie w domu umożliwiło nam szukanie alternatyw szkoły w formie stacjonarnej i docenienie jej zalet.

Czy trzeba rezygnować z tradycyjnej Szkoły Rodzenia?

Myślę, że obecnie mało jest dostępnych kursów stacjonarnych. Natomiast alternatywą może być właśnie kurs online, do którego otrzymasz dostęp na 12 miesięcy. Czemu tak długo? Czasami kursantki zgłaszają się we wczesnej ciąży, i dzięki temu długiemu dostępowi. Mogą zajrzeć do kursu wtedy kiedy potrzebują. Także po narodzinach dziecka.

Co jest jeszcze zaletą Szkoły Rodzenia online – Szkoła Rodzenia z położną Kasią?

Można powiedzieć, że jest to taka domowa Szkoła Rodzenia. Wiele kursantek pisało mi, że czuje się jakby zostało zaproszonych do mnie do domu. Siedzimy i opowiadam z czułością o sprawach, które je nurtują. W tle słychać czasem pochrapywanie psa Coco.

Jakie więc są zalety Szkoły Rodzenia z położną Kasią w domowym zaciszu?

To Ty decydujesz kiedy chcesz odtworzyć materiał. Nie musisz pilnować grafiku zajęć szkoły stacjonarnej. Dostęp do wiedzy masz na 365 dni i możesz dowolnie do niej powracać. To bardzo cenią sobie kursantki. Piszą, że zdarza im się szczególnie często korzystać z materiałów dotyczących pielęgnacji noworodka- będąc na oddziale w szpitalu, czy już po powrocie do domu :).

Czy korzystając ze Szkoły Rodzenia z położną Kasią, oszczędzasz czas?

  • Co więcej, oszczędzasz czas! Nie tracisz go na dojazdy. Nie stoisz w korku, ani też nie szukasz dogodnych połączeń komunikacji miejskiej. Masz więcej możliwości zadbania o siebie. Relaksująca maseczka, ulubiony serial a może chwila z książką i kubkiem herbaty? Sama zdecyduj co sprawi Ci radość. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!
  • Dowolność miejsca i stroju. Ile razy, czując się gorzej miałaś ochotę wskoczyć w ulubiony dres i zakopać się pod kocem? W Szkole Rodzenia z położną Kasią każdy strój i miejsce w domu lub poza nim są dozwolone. Nawet wyjazd służbowy lub wakacje nie są przeszkodą w uczestnictwie w kursie.
  • Pewność, że nic Cię nie ominie. Nie ma obaw,że czegoś nie dosłyszysz czy nie zanotujesz. Przejrzyste moduły informacji, umożliwiają szybkie odnalezienie tego, czego potrzebujesz.
  • Swoboda korzystania bez skrępowania. Nie każda z oczekujących mam dobrze czuje się w zmieniającym ciele. Doświadczamy też rozmaitych dolegliwości. Bywa,że uczestnictwo w stacjonarnej szkole rodzenia powoduje w nas dyskomfort. Nie zawsze też czujemy się swobodnie w grupie osób, gdzie poruszamy prywatne kwestie. Domowa wersja szkoły daje nam intymność i przestrzeń.
  • Wspólne korzystanie z partnerem. Dzięki dostosowaniu odbioru wiedzy do naszych możliwości czasowych, możemy korzystać z niej wspólnie z przyszłym tatą. Wybieramy interesujące nas kwestie, decydujemy o czasie i miejscu i dopasowujemy Domową Szkołę Rodzenia do naszych potrzeb.
  • Dobrze przygotowana i przemyślana treść. Dzięki specjalnie przygotowanym materiałom mamy pewność, że niczego nie pominiemy. Dowiemy się wszystkiego, co niezbędne na temat ciąży, porodu i noworodka. Po rozwiązaniu możemy szybko znaleźć odpowiedzi na temat karmienia dziecka i opieki nad nim. Przejrzysta treść przekonuje wiele przyszłych mam.

“Właśnie jestem w trakcie kursu! Rewelacja, jestem bardzo zadowolona. dziękuję!”

“(…)Jakoś przy porodzie naturalnym, porodzie cięciem cesarskim nie byłam jakoś zdziwiona informacjami, tyle się człowiek naczytał,że jakoś się osłuchałam, ALE Karmienie? Łomatko, SZTOS. I właśnie ta wiedza praktyczna, jak dziecko ułożyć, jak zrobić “hyc na brodawkę”, jak się ułożyć-wszystko wiem!(…)”.

Bezpieczny i swobodny dostęp do materiałów daje czas na przemyślenia. Mamy możliwość uświadomienia sobie swoich potrzeb i oczekiwań. Tak kursantka wspomina udział w szkoleniu: “(..)byłam spokojna dzięki Tobie…słuchałam tego, co mówi położna”.

Bezpieczeństwo zdrowia. Nie narażasz się na choroby, tylko bezpiecznie korzystasz w domowym zaciszu.

Chciałam Ci przekazać, że Szkoła Rodzenia z położną Kasią, to innowacyjny sposób na bezpieczny, elastyczny i szybki dostęp do wiedzy niezbędnej dla przyszłych rodziców. To idealne i sprawdzone rozwiązanie w tym zabieganym świecie.

 

Zapoznaj się z kursem: https://www.zapytajpolozna.pl/kursy/

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.