Ciąża

Co to jest ciąża? – definicja dzieci

Ciąża okiem dziecka czyli jak maluchy definiują „ciążę” 🙂

Być może kojarzysz już audycję z Radiowej Trójki „Dzieci wiedzą lepiej” prowadzonej przez Kasię Stroparczyk. Kiedyś kupiłam płytę CD z wybranymi audycjami Pani Kasi. Przypomniało mi się, że był „odcinek” o ciąży.  A dziś znalazłam na youtubie właśnie tę audycję podczas, której dzieci tłumaczą co to jest ciąża 😉

Zapraszam do wysłuchania:

Jeżeli masz starsze dziecko, to jak tłumaczysz jemu ciążę i oczekiwanie na braciszka, lub siostrzyczkę?
Czy widzisz już zazdrość o nowego członka rodziny?

Podobno dobrym sposobem na zminimalizowanie zazdrości w dziecku jest danie od nowo narodzonego braciszka lub siostrzyczki prezentu. 🙂 A Ty znacz jakieś sposoby na zminimalizowanie zazdrości? A może już masz jakieś doświadczenia, którymi mogłabyś się podzielić?

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.