Aktualności

Czy poród musi boleć?

Związku z publiczną dyskusją na temat tego: „czy poród musi boleć?” i „darmowego znieczulenia porodu”. Postanowiłam prześledzić jej losy.

Od czego to się zaczęło?

sobota 27 września 2008 04:17
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article243964/Nie_musisz_rodzic_w_bolach.html
A od tego, że ginekolodzy wysłali list „do minister Ewy Kopacz list z apelem o to, by znieczulenie zewnątrzoponowe było refundowane przez NFZ. „Na zachodzie Europy to normalna praktyka” – mówi DZIENNIKOWI wiceprzewodniczący PTG prof. Tomasz Niemiec. ” (cytat pochodzi z wyżej wymienionego artykułu)

piątek 10 października 2008 14:12
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article249404.ece?token=764474546
Cytat z tego artykułu:

„W rozmowie z DZIENNIKEM mówi jasno: są ważniejsze potrzeby, a poród powinien odbywać się siłami natury. „Szpitale musiałyby zapewnić pacjentkom obsługę anestezjologów w zakresie o wiele większym niż obecnie. A jak wiemy, anestezjologów jest zbyt mało. Taka decyzja byłaby być może dobrze przyjęta, ale nie mogłaby być realizowana przez szpitale” – mówi Ewa Kopacz.

A wkrótce po tym wystąpieniu mamy zmianę decyzji
piątek 10 października 2008 17:38
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article249876/Beda_darmowe_znieczulenia_podczas_porodow.html
Cytat z tego artykułu:

„Znieczulenie podczas porodu pozostanie, ale nie każda rodząca będzie mogła z niego skorzystać. Wiceminisetr zdrowia Marek Haber zapewnił, że znieczulenia były, są i będą refundowane. Ale tylko stosowane ze względów medycznych.
„Refundacja wszystkich znieczuleń zewnątrzoponowych przy porodach nie jest możliwa” – twierdzi wiceminister. Resort wyliczył, że tylko co piąta rodząca potrzebuje znieczulenia ze względów medycznych.”

A w sobotę 11 października 2008 01:18
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article250014/Jest_sposob_na_darmowe_znieczulenie.html
Można przeczytać o sposobie na darmowe znieczulenia 🙂

Tak, wygląda na chwilę obecną sytuacja ze znieczuleniem porodu. Być może za jakiś czas znów coś ulegnie zmianie.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.