Ciąża Nowotwór

Czytasz i nie wierzysz…

W weekend dowiedziałam się wśród newsów na Facebooku, że Magdalena Prokopowicz zmarła.

Informacja dla osób, które nie znają Magdy: gdy dowiedziała się, że jest chora i ma nowotwór była w ciąży. Wbrew namowom zdecydowała się urodzić dziecko. Wygrała. Choć lekarze dawali jej kilka miesięcy życia przeżyła 8 lat. Można rzec, że to niewiarygodnie długo.

Gdy dowiedziałam się o jej śmierci patrzyłam czy inne portale potwierdzają, tę informację. Niestety tak. Nawet na Fundacyjnej stronie pojawiła się informacja o śmierci Magdy. Wydawała mi się nieśmiertelna. Miałam nadzieję, że już dawno pokonała chorobę i jest zdrowa. Jak widać niestety nie.

Kilka lat wcześniej powstał film dokumentalny o tym jak przebiegało leczenie w trakcie ciąży i jak walczyła z chorobą:

Założyła Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie! tutaj porusza również temat ciąży i raka. Dzięki czemu podkreśla, że nowotwór może dotyczyć również młodych dziewczyn.

Poszukując znalazłam jeszcze artykuł Magdy zatytułowany Ciąża i rak? To możliwe.

Niestety nie znałam Magdy. Przeczytajcie jak wspominają ją osoby, które ją poznały:

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.