Artykuły Macierzyństwo

Kobiety nie mogą pogodzić rodziny z karierą

Na Gazecie.pl ukazał się wpis o artykule, który w mediach w USA wywołał burze na temat realnej możliwości pogodzenia przez kobiety rodziny z karierą.

Otóż napisała:

„Kobiety „mogą mieć to wszystko” – i świetną karierę, i czas dla rodziny. Ale na pewno nie dziś, nie w tym społeczeństwie – napisała w „The Atlantic” znana amerykańska profesor, kiedyś wysoka urzędniczka Departamentu Stanu. Jej tekst błyskawicznie rozszedł się po internecie i wywołał burzę.”

„Krytycy tekstu Slaughter wytykają, że „chce ona jednocześnie być w znakomitej, odpowiedzialnej pracy i robić w domu naleśniki, w tym samym czasie odbierając dziecko ze szkoły w innym mieście”. „I uważa, że się jej to należy tylko dlatego, że tak bardzo tego chce” – napisała w blogu na stronie „The Atlantic” Lori Gottlieb.Inny komentator podkreślił, że „ci, którzy chcą mieć dzieci, a muszą pracować na pełny etat, muszą też przyznać przed sobą, jak wygląda rzeczywistość”. Sama Slaughter przyznaje, że jej życie jako naukowca na znanym uniwersytecie nie jest podobne do większości społeczeństwa.”

Pełen artykuł przeczytasz tutaj.

A jakie jest Twoje zdanie można pogodzić rodzinę z karierą zawodową, napisz w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Reply
  Iza
  01-04-2013 at 10:26

  myślę, że jest dość ciężko pogodzić karierę z macierzyństwem.W takim układzie jedna albo druga strona na pewno ucierpi. Nie uszykujmy się praca zawodowa pochłania sporo czasu i nawet osoby, które nie mają dzieci, często są tak zapracowane, że nie znajdują czasu na swoje pasje i zainteresowania, a co dopiero opieka nad małym człowiekiem. Jak dla mnie musimy z czegoś zrezygnować, albo chcemy być dobrymi matkami, albo chcemy wspinać się po szczeblach kariery. Ciężko te dwie rzeczy wypośrodkować. Takie jest moje zdanie.

 • Reply
  Tak jaka
  27-05-2014 at 12:16

  Chyba się nie da być dobrą matką i pracować na cały etat, zależy jakie mamy priorytety w życiu.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.