Różności

Relacja ze Zjazdu Stowarzyszenia Trenerów Shantala

15 września 2012 byłam na Zjeździe Stowarzyszenia Trenerów Shantala 🙂

Z tego spotkania napisałam relację. W czasie zjazdu poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu pielęgnacji dziecka, przypomnieliśmy sobie czym jest masaż Shantala i zobaczyliśmy jak można wykąpać maluszka w wiaderku (Shantala Bath) 🙂

Zacznijmy jednak od początku:

Uroczyście otworzyła Zjazd Agnieszka Słoniowska (fizjoterapeutka, Trener Masażu Shantala) przestawiając zarząd Stowarzyszenia i prelegentów oraz sponsorów. Następnie przybliżyła nam idee masażu Shantala. Przypominając, że choć w literaturze pojawia się jako masaż rehabilitacyjny/terapeutyczny, to takim masażem nie jest. Stąd jest to bardziej filozofia relacji i dotyku miłości niż technika masażu.


Następnie Mira Rządzka (Trener Masażu Shantala) przybliżyła nam Holenderską Szkołę VSD i opowiedziała o tym czym ona się zajmuje. Przeczytała list, który napisały założycielki Holenderskiej Szkoły VSD adresowany do uczestników sympozjum.


Anna Potocka (fizjoterapeutka) przedstawiła jakich technik używać, aby przenosić dziecko, tak aby czuło się komfortowo, a osoba opiekująca się nie obciążała swojego kręgosłupa. Pokazała jak podnosić niemowlę z przewijaka, z materacyka na podłodze lub w jaki sposób układać sobie na kolanach. Osoby, które na Zjeździe otrzymały lalki wraz z Anią mogły ćwiczyć tę umiejętność.


Lek. med. Urszula Bernatowicz-Łojko (pediatra, neonatolog i instruktor Masażu Shantala)  opowiedziała o tym jak wykorzystuje elementy masażu dziecka na oddziale neonatologicznym. Mówiła o tym, że dzieci spięte dzięki dotykowi się rozluźniają, zachęca rodziców do masowania swoich dzieci.


Następnie były dwie prezentacje Sponsorów.

Pan  Tomasz Chodkowski z firmy Medela przygotował dla uczestników ciekawą zabawę, która miała za zadanie porównać mleko kobiece z mlekiem modyfikowanym. Rozpoczął ciekawą debatę na temat za i przeciw karmieniu piersią.

 
Joanna Borowa z firmy Mustela
pokazała jak wielka jest różnica w budowie i funkcjonowaniu skóry dziecka, a osoby dorosłej. Przedstawiła na wykresie jak zmienia się zapotrzebowanie skóry w trakcie jej dojrzewania.


Kasia Ledwoń (instruktorka masażu Shantala) pokazała jak przyjemnie można zakończyć masaż Shantala kąpiąc dziecko w wiaderku („Shantala Bath”). Prezentacji towarzyszyły śliczne zdjęcia z kąpieli maluszków właśnie w wiaderku. Tę metodę kąpieli poleca również dla dzieci, które boją się kąpieli w tradycyjnych wanienkach.


Następnie były warsztaty noszenia dzieci w chustach, które prowadziła Magda Sendor (Trener Akademi Noszenia Dzieci) z Akademii Noszenia Dzieci. Przybliżyła uczestnikom ciekawostki skąd wzięły się chusty, czym się różnią i dla kogo które są najlepsze. Następnie wykonała prezentację jednego z wiązań chusty. A potem uczestnicy wiązali chusty. Było przy tym dużo zabawy i niezwykłe uczucie jak się zaplątało chustę, włożyło maluszka i miało wolne dwie ręce 🙂


I tak oto minął pierwszy Zjazd Stowarzyszenia Trenerów Shantala:


Do zobaczenia w przyszłym roku 🙂

 

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.