Kampanie społeczne

Rodzice mają moc kształtującą dziecko

Tak biologia nas uwarunkowała, że gdy rodzi się dziecko jest zależne od rodzica, osoby dorosłej. Wtedy często mama i tata są bardzo wyczuleni na potrzeby noworodka, niemowlaka. Zadają sobie wciąż pytanie: Czy jest głodne, czy jest jemu ciepło, a może zimno, może ma mokro, a może się nudzi? Te wątpliwości pojawiają się wciąż w ich głowach.

Gdy dziecko staje się coraz samodzielniejsze. Mam wrażenie, że ta uważność na jego potrzeby maleje. Wszak potrafi się zająć sobą. Czasami też przestaje już walczyć o uwagę. Dlatego warto na codzień być uważnym i patrzeć, co dziecko odkrywa. Cieszyć się razem z nim. Odkrywać na nowo otaczającą rzeczywistość.

Inspiracją do dzisiejszego wpisu jest przepiękny film „Wielka moc”. Produkcję zrealizowało
Stowarzyszenie Moc Wsparcia.

Polecam zajrzeć do wpisu:

Od Ciebie zależy czy wychowasz orła czy nielota

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Zachęcam Ciebie do dzielenia się własnym doświadczeniem w komentarzu. Często dzięki jednemu komentarzowi powstaje wartościowa dyskusja. A ja z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej, udostępnij wpis innym potencjalnie zainteresowanym 🙂

  • Znajdziesz mnie na Facebook’u ZapytajPoloznaPL

  • Koniecznie odwiedź mnie na Instagramie nick polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie też z prywatnej strony.

  • Lubisz YouTube? Od jakiegoś czasu staram się regularnie publikować nowe filmy 🙂
    Zajrzyj tutaj.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.