Różności

SHARE WEEK 2017 wg Położnej Kasi

Moje drogie czytelniczki.

Dziś będzie minimalistycznie, ponieważ jestem zmęczona…, a nie chcę odwlekać publikacji wpisu. Będzie, więc z jednym zdjęciem…

Położna Kasia / Fotografia Tolala.pl

 

I powiem Wam, że czytam z zapartym tchem wiele blogów. Dzięki wyzwaniu Andrzeja Tucholskiego zapoznam Was z nimi:

Ostatnio wiele czasu spędziłam na blogu Moniki Tekstualna.pl. Pamiętam jak nieśmiało napisałam do niej czy chciałaby Dzienniczki Brioko dostać. Napisała asertywnie, że nie, bo to nie dla niej. Wiecie wtedy mnie to zabolało. Dziś doceniam jej szczerość. Nie nadałam bez sensu paczki i Dzienniczki u niej się nie kurzyły. Natomiast zaglądałam dalej na jej bloga. Z biegiem czasu testy stały się dojrzalsze, niektóre bardzo mnie wzruszyły, przy innych się śmiałam. Dziś Monikę podziwiam!
Jeśli chcecie poznać Tekstualną bliżej to polecam posłuchać wywiadu, który udzieliła Joannie Mielewczyk.

Gorąco polecam przeczytać jej wpis: Nie przepraszaj córeczko!

Dziś będzie kobieco! Dlaczego? Ostatnio odkryłam, że spotkania z kobietami dodają mi mocy. Mam tyle energii do działania, że samej mi jest w to ciężko uwierzyć. Myślę, że szczególnie tej mocy potrzebują kobiety starające się o dziecko, borykające się z niepłodnością, szukającej diety wspierającej płodność. Gorąco polecam blog Ani Mazur – Gajo towśrodku.pl, z którą miałam przyjemność rozmawiać w ramach mojego projektu na blogu rozmowy o niepłodności.


Kolejną kobietą, która pędzi do przodu jak błyskawica jest Nicole Sochacka-Wójcicka. MamaGinekolog. W rok rozpędziła się tak, że zebrała 50 tysięcy kobiet, które ją obserwują! Wydała książkę o miłości, założyła bloga, robi Live edukacyjne na Facebooku. Wspaniale gotuje i inspiruje kuchennie na Snapie!
Musicie do niej zajrzeć kliknijcie tutaj.


To po takim miksie osobowości warto chwilę wziąć oddechu i zatopić się w oglądaniu przepięknych fotografii. Znajdziecie ujęcia cudownych uliczek Europejskich Miast, wspaniałe książki do przeczytania i minimalistyczne opisy. Taki klimat znajdziecie na blogu cudownej Toli.

Wiecie co robi położna na spotkaniu kobiet, których nie zna! Siada koło ciężarnej 😉 Serio usiadłam nieświadomie, ale chyba podświadomie tak! 🙂 Uwielbiam rozmawiać z przyszłymi mamami. Tęsknie za tym czasem oczekiwania, pierwszego dziecko… Gdzie dużo rzeczy jest wtedy w sferze wyobraźni. Takie cudowne spotkanie zorganizowała Joanna Glogaza autorka bloga Styledigger.com, którą uwielbiam za cudowne książki Slow Fashion i Slow Life 🙂 Prowadzi też cudownego bloga i tworzy wspaniałe ubrania do spania!

—–

Gdy poprzednio mówiłam o przyszłej mamie, to nie mogę pominąć Joanny Pachla! Jej styl pisania przypadł mi do gustu bardzo dawno temu. Polecałam go w Share Week’u 2016. Także w tym roku nie mogło jej zabraknąć.
WyrwaneZkontekstu.pl

Zajrzyjcie koniecznie na jej bloga i przeczytajcie recenzje tej książki.

Kolejny blog prowadzi kobieta, która wybrała życie za miastem! W pięknym domu z dużymi oknami. Uwielbiam jej wpisy, a szczególnie mnie zachwycają wpisy z serii Ulubione w Sobotę.
To wtedy Basia na kartce papieru pisze flamastrem i pokazuje okładki rzeczy, które uwielbia! Jak ja lubię takie inspiracje. Koniecznie zaglądajcie do BasiaSzmydt.pl

—-

Mając jedno dziecko, marzę już o drugim… A w głowie rodzi mi się myśl jak ja sobie dam radę. Wtedy sobie myślę, jak Justynie udaje się znaleźć #10minutspokoju z dwójką a zaraz i trójką dzieci, to ja też dam radę! 😉

Justyna z Basią i Jagodą potrafi przygotować obiad w 10 minut!
Jak to możliwe? Obejrzyj.

W moim zestawieniu nie może zabraknąć odkrycia zeszłego roku Pani Swojego Szczęścia! Sylwia prowadzi bardzo fajnego bloga, a od bloga jeszcze bardziej lubię jej profil na Instagramie. Dlaczego? Bo pokazuje, przypomina, że szczęście jest wszędzie!

PaniSwojegoSzczescia.pl


Wyszło mi bardzo kobiece zestawienie! 🙂

Chciałam odwlec publikacje na kolejny dzień. Zaś prawda jest taka, że mam długą listę rzeczy do zrobienia. Obawiam się, że jeśli nie dziś to nie wrzucę tej listy! Mam nadzieję, że wybaczycie mi ten minimalistyczny wygląd wpisu 🙂

 

Wybrane dla Ciebie

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.