Aktualności Kampanie społeczne

Spraw, by poród był lepszy – weź udział w akcji

Facebook nieraz już pokazał swoją siłę, chociażby zrzeszając matki I kwartału, które wywalczyły prawo do dłuższego urlopu.

Dziś o lepszy poród walczą kobiety. Podpisują petycje i dzielą się swoimi doświadczeniami na kartkach!

W ten sposób możemy poznać historie pięknych narodzin, ale też dramatycznych. W niektórych porodach brał udział niekulturalny personel. Możemy poznać ciepłe słowa położnych, które też chcą by poród był doświadczeniem umacniającym kobietę i pozytywnym.

Gdy czytamy kartki nie raz w historiach kobiet łamane jest prawo pacjenta do prywatności i informacji.

Na stronie akcji przeczytamy, że jest to:
„„Lepszy poród” to oddolna inicjatywa kobiet na rzecz lepszej opieki okołoporodowej. Mamy dobre prawo okołoporodowe – czas, by zaczęło być respektowane we wszystkich placówkach medycznych!  Akcja ta jest formą protestu przeciwko nadużyciom, których ciągle doświadczają kobiety na polskich porodówkach. Wierzymy, że zebrane tu świadectwa będą pomocą dla lekarzy, symbolicznym oczyszczeniem dla matek oraz parasolem ochronnym dla przyszłych rodzących.”

Warto przyłączyć się do akcji na Facebooku.

Podpisz petycję STOP łamaniu prawa na porodówkach

Poznaj instrukcję jak zrobić kartkę.

Materiał przygotowany przez telewizję:
Fakty TVN 24
Dzień dobry TVN

Wybrane dla Ciebie

2 komentarze

 • Reply
  Honsia
  11-12-2014 at 20:11

  Czy mogłabyś napisać na mój e-mail kilka słów o studiowaniu położnictwa. Czy warto? Czy znajdę po tym pracę? Czy zarobki są zadowalające (i jeśli to dla ciebie nie problem, to ile wynoszą)? Jakie są sposoby dorobienia?

  http://zrecenzowano.blogspot.com/

  Pozdrawiam 😉

 • Reply
  Joanna
  13-12-2014 at 12:12

  Co za niesamowicie ważna akcja.
  Ten tak intensywny moment w naszym kobiecym życiu, może być piękny. myślę ze ważne by ta akcja stalą się znana, by kobiety nie bały się porodu wcześniej, by nie nastawiały się negatywnie, ale pozytywnie!
  Joasia

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.