Książki

Cisza pod sercem opowieść o poronieniu

Pod koniec zeszłego roku dostałam książkę „Cisza pod sercem” Moniki Orłowskiej.

Kiedyś na blogu podjęłam już temat poronienia. Napisałam o nim w aspekcie psychologicznym i medycznym. Dla kobiety, która straciła dziecko rozpoczyna się czas pełen żalu, żałoby i straconych marzeń. Ten wpis o poronieniu napisany bardzo dawno wciąż jednak „żyje”. Kobiety opisują w nim swoje dramatyczne historie. Zawsze czytając te komentarze mam łzy w oczach.

Dlaczego zabierałam się za lekturę tej książki tak długo?
Być może z przeczucia, że uruchomi lawinę łez.

Książka to zbiór zapisów z wątku forum tworzonego przez kobiety w różnym: wieku, wykształceniu i momencie życia. Łączy je jedno – doświadczyły poronienia. Próbują radzić sobie na różne sposoby ze stratą dziecka. Z czasem stają się dla siebie ogromnym wsparciem.

Zachęcam do przeczytania! Lektura może być pomocna dla osób, których bliscy doświadczyli poronienia.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

 • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

 • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

 • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

3 komentarze

 • Odpowiedź
  Małgosia Pawłowska
  27-10-2015 o 15:10

  Książek zajmujących się tematyką strat ciąży w okresie prenatalnym, jest niestety mało na polskim rynku. Ja poleciłabym „Witraże w ciemności”, czyli o przedwczesnej śmierci dziecka” Renaty Kleszcz-Szczyrby, oraz „Aniołkowe mamy. Historie kobiet, które poroniły. Porady ekspertów”, wydawnictwo M.
  pozdrawiam
  http://wzwiazkuz.blogspot.com/

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.