Niemowlak

Inspiracje – pokój niemowlęcy i dziecięcy dla dziewczynki

Ostatnio publikowałam wpis o pokoju, kąciku niemowlęcym dla chłopca. Dostałam kilka wiadomości z prośbą o wpis z inspiracjami pokoju dla dziewczynki. Zaczęłam wyszukiwać ciekawe aranżacje, które znajdziecie poniżej.

W każdym pokoju dla niemowlaka znajdziemy:

  • Łóżeczko
  • Przewijak
  • Komodę lub szafę na ubaranka
  • Fotel do karmienia

Pokój dla niemowlaka – dziewczynki z dodatkami w kolorze różu

W tym pokoju bardzo podoba mi się kołyska. Sama w sobie jest bardzo urokliwa. Tylko wybierając kołyskę warto wiedzieć, że korzysta się z niej przez około 6 miesięcy. To jest dość krótko przez co stanowi nie praktyczne rozwiązanie. Oczywiście są kołyski, które możemy zmienić w łóżeczka i służą latami. Tylko wtedy ich cena jest też odpowiednio wyższa. W poniższym pokoju podobają mi się delikatne rysunki na ścianach oraz pompony, które są dla mnie typowo dziewczęcym akcentem. Inspiracja znaleziona na Espacebuzz.com

Pokój dziecka - dla dziewczynki

Pokój dziecka – dla dziewczynki

 

Pokój czarno-biało-szary dla dziewczynki

Poniższą inspirację znalazłam na Drewno.pl. W tym pokoju poruszyło mnie niestandardowe połączenie czerni, bieli i szarości. Jak wiadomo noworodki i niemowlaki widzą kontrasty. Także napis na ścianie „sweet dreams” czy plakat powinien zainteresować maluszka. Tutaj tak jak na powyższej inspiracji dziewczęcego akcentu nadają pompony, które pojawiają się w kolorze różowym.

Pokój dla niemowlaka - dla dziewczynki

Pokój dla niemowlaka – dla dziewczynki

 

Pokój dla niemowlaka inspirowany muzyką

Niektórzy rodzice już od najmłodszych lat dają motyw przewodni pokoju. Pewnie w zależności od pasji rodziców będą to podróże, albo właśnie muzyka. Inspirację znalazłam na Homplex.pl.

Pokój dla niemowlaka - dla dziewczynki

Pokój dla niemowlaka – dla dziewczynki

 

Pokój dla niemowlaka

Kolory miętowo-szare wydają mi się rozwiązaniem uniwersalnym. Taki pokoik pasuje zarówno do chłopca jak i do dziewczynki. Inspiracja znaleziona na blogu CzasMamy.

Pokój dla niemowlaka - dla dziewczynki

Pokój dla niemowlaka – dla dziewczynki – CzasMamy

 

Kącik dla dziewczynki w sypialni rodziców

Inspirację znalazłam tutaj. Patrząc z na zdjęcie myślę, że to jest propozycja kącika dla dziewczynki w sypialni rodziców.

Kącik/ Pokój dla dziewczynki - Planowo

Kącik/ Pokój dla dziewczynki – Planowo

 

Pokój dla niemowlaka – dziewczynki w kolorach różowych

Wcześniej pokazałam pokój czarno-biały, zaś w poniższej inspiracji mamy połączenie szarości i różu. Bardzo fajnym akcentem są przyczepione motyle do ściany, które pojawiają się również na lampie. Poniższe zdjęcie znalezione na Espacebuzz.com

Pokój dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki

 

Projekt pokoju dla dziewczynki z malowaną ścianą

Bardzo artystyczny pokój znalazłam na Project Nursery. Na ścianie znajduje się prawdziwe dzieło sztuki. Namalowane motyle, balony, sowy. Akcent różowy sugeruje, że to będzie pokój przeznaczony dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki - Project Nu

Pokój dla dziewczynki – Project Nursery

 

Pokój dla niemowlaka dla dziewczynki w stylu Alicji w krainie czarów.

Jak tylko zobaczyłam zdjęcie tego pokoju, to miałam skojarzenie z tą bajką. Alicja w krainie czarów kojarzy się z przygodami, pięknymi kwiatami, zającem i motylami. Bardzo mi się podoba poniższa inspiracja. Zdjęcie znalazłam na funkydiva.pl.

Pokój dla dziewczynki - funkydiva.pl

Pokój dla dziewczynki – funkydiva.pl

 

Który pokój najbardziej się podobał? Napiszcie w komentarzu. Jeśli zaś znaleźliście inną fajną inspiracje, to podajcie link.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.