Kampanie społeczne

Pozwól dziadkom opowiedzieć wspólną historie

Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka.
Mój dziadek, którego uwielbiam. Ma swoje przyzwyczajenia, uwielbia historię II wojny światowej, ma ulubione seriale i chce być na bieżąco z informacjami ze świata. Zna mnóstwo historii dotyczących dzieciństwa mojej mamy, tego jak ja byłam mała itd. 🙂 Ma 86 lat.
Gdy byłam mała mnóstwo czasu spędzałam z dziadkami, babcia opowiadała mi mnóstwo historii. Pomagała w odrabianiu lekcji czy ćwiczeniu czytanek. Pamiętam nasze wspólne spacery, pieczenie ciast i gotowanie obiadów.

Dziś dziadkowie są aktywni zawodowo. Mają swoje pasje. Jak zauważyła nisha.pl we wpisie „Babcie młode duchem”.

Fundacja Dzieci Niczyje stworzyła kampanię, która ma zachęcić młodzież do spędzania czasu z dziadkami. Rozmawiania z nimi. Odkrywania ich historii. Jeśli jesteś rodzicem dbaj by wnuczęta, spotykały się z dziadkami. 🙂

Poznaj plakaty kampanii “Dziadkowie i wnuki. Wspólna Historia”:

 Posłuchaj historii o gwizdku.

Posłuchaj historii o kurtce.


Posłuchaj historii o łyżwach.


W kampanii „Dziadkowie i wnuki. Wspólna Historia” jest list skierowany do babci i dziadka:
„Uczcie mnie, jakimi prawami rządzi się świat. Opowiadajcie o przeszłości, której byliście częścią. Wasze doświadczenia to także moje historia.”.

Życzę wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia.

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

  • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

  • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

  • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

  • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

  • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.