Kampanie społeczne

Przeczytaj, podaj dalej i zrób badanie. Trwa chwilę, a może uratować Tobie życie!

Gdy w poniedziałek ukazała się na blogu rozmowa z Anią z Anielno, to u niej na blogu pojawił się poruszający wpis „Chcesz umrzeć? Nie badaj się”. Treść dotyczy KAŻDEJ KOBIETY. Ania tak jak ja jest położną. Wie jak ważna jest profilaktyka i wie, jak rzadko kobiety poddają się badaniu. Badaniu, które trwa dosłownie chwilę i jest bezbolesne!

Co roku dostaję zaproszenie na bezpłatną cytologię. Tak się składa, że nie zależnie od zaproszenia staram się wykonać badanie raz w roku. Przecież chodzimy do lekarza ginekologa, to czemu od razu na wizycie nie poprosić o cytologię? Jeśli konsultujesz się, ponieważ podejrzewasz infekcję, to po zakończeniu leczenia udaj się na pobranie cytologii. Nie musisz zapisywać się do lekarza, położna może pobrać cytologię.

Jeśli mój wpis jest za delikatny. Nie przemawia do Ciebie, to koniecznie przeczytaj grafiki Ani i podaj dalej. Dla mnie ostry i trafny tekst jest tutaj:

A także tutaj:

Jeśli ona do Ciebie nie przemawia. Zobacz inne grafiki Ani.

Przeczytaj wpis Edyty Zając, który zamieściła na Instagramie. Badanie przesiewowe uratowało jej życie.

Jeśli Tobie cytologia uratowała życie. Krzycz o tym! Mów każdej napotkanej kobiecie. Podziel się historią w komentarzu i podaj dalej.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie wpisu:

 • Mój wpis będzie bogatszy jeśli napiszesz komentarz. Dołączysz do dyskusji. Z radością poznam Twój punkt widzenia.

 • Podaj dalej czyli podziel się wiedzą z innymi dzięki przesłaniu linku do wpisu, zamieszczeniu go na grupie bądź podzieleniu się na Instagramie czy Facebooku.

 • Chcesz więcej? Zachęcam do polubienia na Facebook’u https://www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL/.

 • Chcesz jeszcze więcej? Moim ukochanym miejscem w sieci jest Instagram https://www.instagram.com/polozna_kasia/ polozna_kasia tam dziele się swoją wiedzą w postaci ktrótkich InstaStories oraz w postach. Poznasz mnie tam z zupełnie prywatnej strony.

 • Raczkującym miejscem jest YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3rmaam0tObVrswe2belzHQ?view_as=subscriber. Jeśli staniesz się subskrybentem mojego kanału to o nowych filmikach dowiesz się od razu.

Wybrane dla Ciebie

6 komentarzy

 • Odpowiedź
  Edyta Zając
  27-08-2015 o 11:44

  Cieszę się, że ten temat jest coraz bardziej popularny. U mnie zadziałała cytologia, ale i specjalistyczne badania, które ujawniły co się dzieje. Do tego doszło leczenie i niepokój. Mam nadzieję, że wiele dziewczyn zareaguje na te teksty właśnie pójściem na cytologię.

 • Odpowiedź
  Kasia
  27-08-2015 o 14:25

  Znam wiele kobiet, którym badanie uratowało życie.

 • Odpowiedź
  Diana
  27-08-2015 o 23:58

  W jakim wieku zgłosić się na to badanie? Mam 22 l.
  Rutynowo co roku od 17 r.ż. odwiedzam moją ginekolog, ale szczerze to nie myślałam jeszcze o cytologii.

  • Odpowiedź
   Położna Kasia
   28-08-2015 o 08:51

   Diana Jeśli potrzebujesz definicji to wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego:
   „Zwyczajowo uważa się, że pierwsze badanie cytologiczne powinno być pobrane po rozpoczęciu przez pacjentkę współżycia seksualnego lub jeśli nie wystąpiła inicjacja to między 18-21 rokiem życia.”
   Także jak najbardziej powinnaś zrobić cytologię.

   Więcej o wytycznych na:
   http://polskietowarzystwoginekologiczne.com.pl/cytologia/

 • Odpowiedź
  L
  30-08-2015 o 17:09

  Dziękuję za tą informację, chodzę do ginekologów regularnie. Badanie mam robione cytologiczne wg wytycznych nfz.
  Wielka kampania a kolejki do naszego gabinetu gin. ogromne oczywiście na nfz. Kogo stac na prywatne badania albo czekanie po 2 miesiące na wizytę.

 • Odpowiedź
  Gosia
  15-09-2015 o 20:04

  Ja chodzę co rok na cytologię. Raz na 3 lata wizytę opłaca NFZ. Zdrowie jest ważniejsze i pewność, że wszystko jest w porządku.

 • Napisz komentarz

  Zapraszam
  na darmowy kurs!

  Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

  Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

  P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.