Maluszek

Poznaj 9 sekretów z fabryki Pampers, dzięki którym zachwycisz się tą marką (tak jak ja)!

Chodź, pokażę Ci jak wygląda produkcja pieluszek marki Pampers od kuchni!

Ostatnio spędziłam w ich fabryce kilka godzin, gdzie miałam okazję zwiedzić imponującą halę z maszynami, które produkują pieluszki. To tam poznałam pracowników, którzy dbają o to, by cały proces produkcji przebiegał perfekcyjnie.

Współpracuję z producentem pieluszek marki Pampers od wielu lat. Zresztą pisałam o nich tutaj, tutaj. Dlatego ta wizyta była dla mnie niezwykle cenna. Często oczekujący jak i świeżo upieczeni rodzice pytają mnie, które pieluszki polecam. Sama zaś pieluszki Pampers Premium Care wypatrzyłam na oddziale położniczym u rodziców, którzy mieli je dla swojego malucha. Od razu się nimi zachwyciłam. O tych pieluszkach pisałam kilka lat później będąc w ciąży z synkiem. Znajdziesz je we wpisie, w którym zdradzam jak pakuję torbę do szpitala. Warto podkreślić, że pieluszki z linii Pampers Premium Care są przemiłe w dotyku, delikatne i stworzone z myślą o noworodkach.

Bonusem dnia spędzonego w fabryce był fakt, poznania wspaniałych osób na żywo i spędzenia czasu z dorosłymi (mamy zrozumieją co mam na myśli). Cieszyłam się, że zobaczę jak produkowane są pieluszki, które towarzyszą moim dzieciom od narodzin. Korzystam z nich odkąd zostałam mamą i urodziła się moja córeczka, a później synek.

Pewnie już wiesz, że bardzo cenię jakość pieluszek Pampers! Marka z uważnością przygląda się potrzebom dzieci od wcześniaków po starsze dzieci, które uczą się korzystania z toalety. Dzięki tym pieluszkom moje dzieci nie miały odparzeń. Na każdym etapie ich rozwoju mogłam sięgnąć po linię pieluszek dedykowanych danemu etapowi rozwoju. Zresztą dziś korzystam z pieluszek pants przy synku, który uczy się korzystania z toalety.

9 sekretów z fabryki Pampers, którym warto się przyjrzeć

Wracając do mojej wizyty. Przyjechałam na spotkanie przed czasem. Stojąc na dużym parkingu, miałam okazję przyjrzeć się jak ogromny jest budynek fabryki. Od razu zwróciłam uwagę na zakaz fotografowania znajdujący się na ogrodzeniu. Tym bardziej poczułam się wyróżniona, że zobaczę fabrykę od środka.

Chwilę później w recepcji powitały mnie miłe panie i pan, który skrupulatnie sprawdził, czy na pewno może mnie wpuścić na teren budynku. To znak jakości, że rzeczywiście nikt powołany nie dostanie się do środka.

W sali czekał nas poczęstunek, jak i prezentacja, która pokazała historię powstania pieluszek marki Pampers 🙂 Czy wiesz, że pomysłodawcą był dziadek pracujący w Procter & Gamble? 🙂

Historia powstania pieluszek marki Pampers, pokazuje jak firma P&G jest nastawiona na słuchanie ludzi, którzy dla niej pracują. Twórcą pieluszek był dziadek, który pracował dla P&G i przyszedł z pomysłem na pieluszki jednorazowe zapisane na agrafkę. Dziś cieszymy się pieluszkami, których nie trzeba prać! Nie trzeba zapisać agrafką tylko na rzepy, a nasze dzieci cieszą się dłuższym snem dzięki temu, że pieluszki bardzo dobrze absorbują mocz i zapewniają suchość. Jako rodzice możemy zgłaszać swoje propozycje ulepszeń pieluszek. Zresztą, gdy zapoznasz się z gamą pieluszek marki Pampers jestem przekonana, że znajdziesz swoje ulubione modele.

P&G jest firmą, która jest bardzo rodzinna. Pracowników, których poznaliśmy w trakcie dnia spędzonego w fabryce łączy długi staż pracy, który jest imponujący na te czasy. Sami pracownicy opowiadali, jak bogate doświadczenie zdobyli przez te lata na różnych stanowiskach. Sami przez ten czas zostali rodzicami i korzystali z pieluszek marki Pampers. Znając ich produkcję od podszewki, zdradzili nam tylko tyle, ile mogli, by pokazać, jak starannie pieluszki są produkowane i jak wysokiej są jakości.

1. Warszawa, to tutaj od 30 lat na Targówku produkowane są pieluszki Pampers, a ich dystrybucja odbywa się do krajów Europejskich i nie tylko! Brzmi dumnie, prawda? 🙂

2. Spełnianie wytycznych certyfikatów jakości – marka Pampers, która odpowiada za produkcję pieluszek spełnia wytyczne wielu systemów jakości. Gdyż pieluszki produkowane w stolicy Polski są dystrybuowane na całą Europę. Sama się o tym przekonałam będąc w Hiszpanii. Gdy skończyły mi się pieluszki marki Pampers kupiłam pieluszki marki Dodot i co się okazało, to są pieluszki produkowane tutaj na warszawskim Targówku. Tylko nazwa jest inna, a jakość ta sama i producent ten sam! 🙂 Przyznam, że w Hiszpanii przez moment myślałam, że inna firma skopiowała pieluszki marki Pampersy 1:1 tymczasem to po prostu ten sam producent 🙂 To pokazuje jak pieluszki marki Pampers są niepowtarzalne, a ich jakość widoczna jest gołym okiem.

3. Każda pieluszka jest oznakowana! Nie wierzysz?

Zróbmy razem test!

Masz pieluszki marki Pampers w domu? To weź jedną pieluszkę. Obejrzyj ją dokładnie. Widzisz na niej rząd cyfr? To INDYWIDUALNY numer pieluszki. Dzięki odczytaniu takiego kodu w fabryce są w stanie prześledzić CAŁY proces produkcji. Jak dla mnie brzmi to niesamowicie perfekcyjnie i jakościowo, a dla Ciebie?

Tutaj zdjęcie pieluszek mojego syna, aktualnie korzystamy z Pampers Pants 360 stopni i indywidualny numer jest nadrukowany przy falbance, wygląda tak:

Zresztą w tym modelu pieluszek, z których korzysta mój synek jest specjalna taśma 360 stopni FIT, która zapobiega szczelinom i przeciekaniu, także w nocy. „Podstawę” pieluszki stanowi superchłonny wkład, zapewniający równomierne rozprowadzanie moczu, co sprawia, że nie tworzy się “bryła” z wkładu, która “lata” między nogami. Tylko wręcz ten mocz jest niezauważalny. Dodam, że przy pieluchomajtkach jest taka perforacja po bokach, co znaczy, że można je delikatnie rozerwać przy zdejmowaniu. Wspominam o tym, bo często rodzice tego nie wiedzą. Dodatkowo w tych pieluszkach jest kieszonka, w której zatrzyma się “kupa” i nie wypłynie na zewnątrz. Przyznam, że patent bardzo pomysłowy 🙂

4. Ryzyko wyprodukowania wadliwej pieluszki jest minimalne! Gdy maszyna startuje z produkcją, pewna partia tych początkowych pieluszek jest od razu odrzucona. Jeśli w trakcie produkcji maszyna wykryje nieprawidłowość pieluszka jest odrzucana. Następnie zostaje weryfikowana przez pracownika, który sprawdza co jest z nią nie tak. Podejmuje on wtedy decyzje, co dalej zrobić.

5. Najmniejsze pieluszki Preemie Protection, czyli pieluszki zaprojektowane z myślą o wcześniakach, są również produkowane w Warszawie. Więcej o nich napisałam tutaj.

6. Fabryka działa 24 godziny na dobę!

7. Zapytasz co ze środowiskiem przy takiej skali produkcji? – mianowicie Fabryka Pampers na bieżąco reaguje na pojawiające się wytyczne, jak jeszcze lepiej można dbać o środowisko przy takiej produkcji. Chociaż Fabryka działa 24 godziny na dobę i produkuje w milionowych ilościach pieluszki, to odpady są utylizowane, żadne odpady produkcyjne nie trafiają na wysypisko śmieci. To jest bardzo korzystnym zabiegiem dla środowiska.Modele pieluszek podlegają wciąż nowym ulepszeniom, dzięki temu np. ich objętość na przestrzeni 30 lat zmniejszyła się znacząco. Co sprawia, że więcej pieluszek mieści się w transporcie.

8. Rozwiązania zastosowane w poszczególnych liniach pieluszek marki Pampers zostały dostosowane do potrzeb rodzica i ich dziecka. Spróbuję to wytłumaczyć na przykładzie, że w większości pieluszek marki Pampers jest zawarty dodatkowy balsam, który zapewnia, że pupa dziecka jest zabezpieczona przed odparzeniami. Wiem natomiast, że niektórzy rodzice chcą by pieluszka nie miała takiego dodatku i tutaj naprzeciw wychodzi linia pieluszek marki Pampers Harmonie.

9. Ludzie pracujący dla marki Pampers, czy to w Fabryce, czy innych działach pracują wiele lat. Sama rozpoczynając współpracę z marką Pampers kilka lat temu, poznałam osoby, z którymi do dziś jestem w kontakcie. Świadczy to dla mnie o dbałości firmy o swoich pracowników. Poznane osoby w Fabryce miały staże sięgające i 18 lat pracy! Na przestrzeni tych lat ich rodziny się powiększyły, a oni sami korzystają z produktów, które powstały dzięki nim.

Mi osobiście to spotkanie w Fabryce dostarczyło pewnych wzruszeń, ale również upewniło, że współpracuję z profesjonalną, perfekcyjną marką, która ceni sobie też relacje międzyludzkie i dba o dzieci od najmłodszych lat.

Daj znać w komentarzu, którą ciekawostką Cię zaskoczyłam?

Wpis powstał we współpracy z marką Pampers

Partnerem wpisu jest marka Pampers

Wybrane dla Ciebie

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapraszam
na darmowy kurs!

Jestem położną i kurs stworzyłam z myślą o Tobie, przyszła mamo, żeby być Twoim przewodnikiem po narodzinach, karmieniu piersią i macierzyństwie.

Kasia Płaza-Piekarzewska — Położna

P.S. W każdej chwili możesz wypisać się z kursu.